Poszukiwane opowiadanie
#1
Hejo,
Przez moje łakomstwo i pochłanianie zbyt dużych ilości masła, ponoć skutkujących pogarszaniem pamięci (?), wyleciało mi z głowy dużo informacji m.in. o uwielbianych przeze mnie książkach z gatunku kryminału, grozy oraz zacnej fantastyki. Zdarza się, że sejsmiczny alarm we mnie bije kiedy... nagły przebłysk przeszłości przypomni mi męczonej dniami i nocami beletrystyce. Tak stało się wczoraj. Nie zanudzając dłużej, przechodzę do konkretów Smile
Ten utwór to na 99,9 % opowiadanie. Bohaterem jest prawdopodobnie dorosły facet wspominający wydarzenie z przeszłości. Wychowywał się w środowisku romskim (cygańskim). Opowiadał, o ile dobrze pamiętam, o mocy klątw czy przekleństw, którymi posługiwały się romskie kobiety. Postrzegał je jako czarownice. We wspomnianym zdarzeniu podpadł "szefowej" kobiet, a ona go przeklęła. Z opresji uratowała go matka. Pamiętam jeszcze zakończenie, dość charakterystyczne, jednak nie będę go zdradzał ze względu na osoby, które chciałyby bliżej zapoznać się z opowiadaniem.
Z góry zaznaczam, że przeczesywałem połacie Internetu przez cały wczorajszy dzień, więc to nie jest tak, że nie potrafię używać wyszukiwarki. Liczę trochu na to, że ktoś czytał, ktoś wie.
Serdecznie dziękuję wam za każdy rodzaj pomocy (materialna raczej nie wchodzi w grę Wink )
Odpowiedz
#2
"Cygańska wróżba" Brama Stokera ze zbioru "Gość Draculi"?
Odpowiedz
#3
(25-11-2015, 17:35)BEL6 napisał(a): "Cygańska wróżba" Brama Stokera ze zbioru "Gość Draculi"?

Niestety nie. O ile dobrze wywnioskowałem z angielskiej wersji, to opowiadanie jest o tym, że jeden przyjaciel zaciąga drugiego do cygańskiego taboru, gdzie "cygańska królowa" wróży bohaterowi. Później jest coś o nim i o jego wybrance.
W poszukiwanym opowiadaniu było coś o małym chłopcu, który jakoś uraził dumę tej ich przewodzącej - wpadł na nią, czy coś. A później do akcji wkroczyła jego matka i... Smile
Ale dziękuję za pomoc Smile
Odpowiedz
#4
I co? Odnalazłeś w końcu nazwę tego opowiadania? Bo wygląda to całkiem ciekawie Smile

________________________
https://makadamia.pl/blog/p-w-oski-akcen...lian-chic-
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości