Nowy podgatunek w dziale Fantastyka
#1
Ostatnio mam mały problem z zakwalifikowaniem niektórych swoich opowiadań, które są mieszanką baśni, horroru i opowiadań psychologiczno-obyczajowych. Podejrzewam, że, ze względu na mnogość elementów fantastycznych, nadawałyby się najlepiej do działu z fantastyką, jednak tu zaczynają się schody: moje opowiadania nie pasują do żadnego z zaproponowanych podgatunków (wstawiam je do działu Obyczajowe / Psychologiczne, choć pewnie nie jest to najlepszy przydział). Pomyślałam, więc, że zaproponuję utworzenie dodatkowego działu w fantastyce: "Inne", albo "Fantastyka mieszana", żeby tak kosmate twory, jak moje trafiały do właściwego miejsca.
Nie wiem, czy to dobra propozycja, ale czasem naprawdę ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy coś jest fantasy, czy jednak horrorem, a może baśnią? Fantastyka to bardzo zróżnicowany dział i czasem opowiadanie, jak przystało na twór imaginacji, nie nadaje się do żadnej kategorii, a bywa tak jawnie fantastyczne, że nie można go umieścić w dziale Inne z czystym sumieniem. Co wy na to?
Odpowiedz
#2
wystarczy, że wrzucisz je do ogólnego działu, bez podziału na grupy. Nie ma potrzeby tworzenia kolejnego poddziału.
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości