Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CV
#1
Jestem owcą
ubraną w wilczą skórę
by wyglądać chociaż trochę groźniej

jestem cieniem
który snuje się po murze
chcąc uniknąć rozczarowanych spojrzeń

jestem pytaniem
nierozstrzygniętym dylematem
ludzkim automatem pod tanim krawatem


jestem obrazem
malowanym w dzikim szale
jestem płótnem które nigdy już nie będzie białe

jestem Adamem
spokojnym i milczącym
który wcale nie chciał skończyć jak skończył


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#2
To tak. Najsłabszą stroną wiersza jest moim zdaniem druga i czwarta strofka. Reszta jest całkiem w porządku, a tytuł ciekawie dobrany. Puenta nawet ruszyła.

Pozdrawiam.
Zaglądam tu tylko z przyzwyczajenia.

Ani myślę wracać na stałe.
Odpowiedz
#3
Szok! Normalnie rozdziawiłem gębę jak przeczytalem twój post, wojbik. Bez obrazy czy cos - po prostu mnie to zaskoczyło totalnie. Własnie 3 ostatnie akapity są genialne. Dwa pierwsze są ok, pewnie, ale te końcowe - bomba. Zaczynalem juz kopiowac (w trakcie czytania) ale czytam czytam i sie okazuje, ze musialbym po prostu 60% tekstu skopiowac.
Takze pochwalam jak najbardziej. Świetne CVBig Grin
Odpowiedz
#4
Back Moon, jestem po dużym wrażeniem, naprawdę dobry wiersz. Przemyślany i dobrze skonstruowany. To się nazywa poezja! Jedyne, co mnie troszkę gryzie to niekonsekwencja w rymach w pierwszych dwóch i w późniejszcyh strofkach, ale to tylko moja subiektywna i osobista preferencja, żaden błąd.

Gratuluję kawałka świetnej poezji!


You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#5
No proszę jaka poprawa, sama bym chciała zrobić taki postęp.
Zgadzam się z rootsratem, a cała reszta nie wymaga wyjaśnień.
Tematyka bardzo fajna. Na ogół pisałeś średnie wiersza, a tutaj taki przeskok, który zasługuje na 5/5

Pozdrawiam.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#6
ludzkim automatem - jest i aspekt inżynierski. Adam dobrze zaczął: raj i dziewucha, ale potem... szkoda gadać. Malowanie w dzikim szale, a wiersz trzymasz za lejce, rewelacja. Wiersz z jednej strony ma koncepcję powtórzeniową, ale ty się w nim nie powtarzasz. Cacy. Owcą, cieniem, pytaniem, obrazem, Adamem - fajne zobrazowanie etapów przemyśleń. Tak trzymać, jest się z czego uczyć tutaj! Serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedz
#7
HA! Rany, popatrz no popatrz, to się nazywa wena. I tylko tyle bo tchu brak.

Mam tak podobny, tylko zaczyna się od...

jestem jaki jestem
obleczono mnie w skórę...

Smile Może wkleję kiedyś.

[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#8
Naprawdę świetny wiersz.
I budowa dobra, i puenta, i ładnie dobrane słowa Smile
Sama chciałabym pochwalić się tak dobrze napisanym CV.
The Earth without art is just eh.
Odpowiedz
#9
Oj, już dawno nie czytałem tu tak dobrego wiersza. Pozdrawiam.
[Obrazek: Piecz1.jpg]
"Z ludźmi żyj, jakby widziany przez Boga. Z Bogiem rozmawiaj, jakby słyszany przez ludzi".
Lucjusz Anneusz Seneka
Odpowiedz
#10
Cóż, cieszą mnie tak pozytywne reakcje. Pozostaje mi serdecznie podziękować, co też czynię: dziękuję serdecznie.

Pozdrawiam i zapraszam częściej.


[...] we kill people who kill people because killing people is wrong [...]
Odpowiedz
#11
co to jest, czemu to się ludziom podoba, przecież to jest kiepskie

dwie zwrotki się nie rymują, trzy się rymują, dwie są zdystansowane, trzecia wszystko rozwala i robi komedię
jeśli chodzi o metaforykę autor leci po wyświechtanych frazesach jakoś tak bezmyślnie, tutaj dam nawiązanie do owcy, to niech jeszcze będzie Adam
"ludzkim automatem pod tanim krawatem" od razu mi się skojarzyło z "jestem mały urzędnik w wielkim biurze świata" Gałczyńskiego, ale po namyśle to jest kolejny schemat z reklamy, nic wybitnego

ogólnie wiersz tragiczny. nie rozumiem zachwytu.

autora proszę o wybaczenie, ale taka jest moja opinia
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#12
Jestem owcą
w wilczej skórze
by wyglądać groźniej

cieniem
snuję się po murze
chcąc uniknąć zawiedzionych spojrzeń

jestem pytaniem
nierozstrzygniętym dylematem

(…) automatem pod tanim krawatem

obrazem
malowanym w dzikim szale
płótnem które nigdy już nie będzie białe

w końcu jestem Adamem
spokojnym milczącym
który nie chciał a jednak dramatycznie skończył
Odpowiedz
#13
hmm. moze nawet lepsze.
Odpowiedz
#14
czy to jakieś żarty? jakiś wewnętrzny czarny humor, którego nie rozumiem?
opinie wyrażane przez Liwaj są jej subiektywnym zdaniem - zwyczajnie dzieli się własnymi wrażeniami, uczciwie, nie pomijając żadnych kwestii, bo wierzy, że inni postąpią tak samo w stosunku do oceny jej utworów.
Odpowiedz
#15
Liwaju, to, że Ty jedna masz inne zdanie od całej reszty, nie znaczy, że masz rację. To raz. Dwa, to każdy ma prawo to swojego zdania (Ty również), każdy odbiera poezję inaczej i to, co Tobie się nie podoba, może zachwycić innych. Czy tego właśnie nie potrafisz zrozumieć? Oceniasz tutaj czytelników czy wiersz?

You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości