Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cykl haiku(serce)
#1
Heart 
Mini cykl haiku z przewodnim motywem serca, zamiast przyrody...

Uczucie


serce na dłoni
jak linie papilarne
wróży nam miłość

***

Zdrowie

szybki zwrot akcji
schorowanego serca
pękła zastawka

***

Nadzieja

lodowe serce
przechowuje uczucia
odtaje wiosną



[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#2
Najlepsza moim zdaniem Nadzieja. Miejmy nadzieję, że wiele serc rozmarznie tej wiosny, do kalendarzowej daleko, ale ta metaforyczna przecież może nadejść już dziś, co nie, Pirka?Smile

Najsłabsze Zdrowie. Bo takie smutne, a jak cykl o sercu, to kojarzy mi się z dobrymi rzeczami raczej.

Uczucie - poprawne, uczucia mieszane: jestem pół na pół.
Cytat:wróżą nam miłość
wróży nam miłość - moim zdaniem powinno być tak.

Nadzieja - 5/5
Uczucie - 3/5
Zdrowie - 2/5

Kontunuuj, pozdrawiam!Smile
Odpowiedz
#3
Dwa pierwsze nie odnoszą się do natury czyli to nie haiku. Ostatnie dzięki lodowemu ale to także bardzo na siłę. Kigu czyli słowo na temat pory roku nie istnieje. Ocena powinnabyć jedna Tongue
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#4

serce na dłoni
linie papilarne
wróżą nam miłość

wiesz?

O i masz mini, a haiku to trzeba być skośnookim Smile
[Obrazek: 51882617.jpg]


http://www.youtube.com/watch?v=F09QrI6L44I
Ilustracje do tomików, opowieści, okładki. [/b] [b]Grafika. Ilustracje do bajek.
Odpowiedz
#5
Hanzo jak się uprzemy to wiosna może być cały czas. Potrzebujemy tylko wyjątkowo dużo świeżej zieleni.
Cykl haiku nie miał nawiązywać tylko do miłości jako takiej, ale w ogóle do kwestii sercaSmile
Miło, że jednak się podobałoWink

Magiczny nie szpanujBig Grin
Masz trochę racji, ale zaznaczyłam, że duchem przewodnim jest serce, a nie przyroda.Smile
Tak, to nie zmienia postaci rzeczy, no ale...

Starysto jesteś wymowny.
Bo jeśli taka jest wróżba, to i ja mogę być wróżką. Jednakże lubię taką odp

No i mam jako taki obraz. Dzięki śliczne za te odpowiedzi!
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#6
tak sie tylko wtrące - natura to troche szersze pojęcie niż przyroda. myslalem wiec, ze haiku moze traktowac zgoła o wszystkim - wszystko ma jakąś NATURĘ;] poza tym szukałem nawet definicji haiku i nie wyłapałem niczego ani o przyrodzie, ani naturze.

co do wierszy, Piramido, zadnego nie rozumiem (nie znajduje dla nich uzasadnienia/ tresci nic nie niosą - zaznaczam że W MOIM odczuciu), wiec tyle mojego komentarza.
Odpowiedz
#7
miriad, jeśli o mnie chodzi, to możesz z grubej rury.
Człowiek czeka na konstruktywną opinię, a nie na cud miód i orzeszki, na te trzeba zasłużyćWink
Bardzo dziękuję za komentarz.Smile
Heh, jeden zrozumie, inny nie. Taka natura, a autor i tak odbiera inaczejWink
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#8
Miraid całkiem możliwe że trafiłeś na gendai-haiku które jest nowoczesną odmianą klasyki. Zrezygnowali oni niemal z wszystkiego co wyróżniało haiku na tle reszty. Pozostało jednie kiru czyli cięcie. Brakujące elementy to właśnie 17 sylab oraz kigo czyli w wolnym tłumaczeniu pora roku.

Do opisu kigo zazwyczaj używa się saijiki które jest czymś w rodzaju rozpiski czasu roku. Temat haiku tego klasycznego jest bardzo złożony.


Więc wnioskuje że jeśli ktoś zwraca uwagę na On (sylaby) oraz Kiru (cięcie) to czy może ignorować Kigo (pory roku)?
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości