Znani pisarze XXI wieku. W tym wątku omawiamy, kto z nich do jakiej kategorii należy.
#4
Informuję, że przeczytałem zbiór opowiadań "Historia twojego życia" Teda Chianga. Z tych 8 opowiadań o czterech mogę twierdzić, że w dużym stopniu spodobały mi się, a jeszcze o jednym - że spodobało się częściowo, w pewnym sensie. Mógłbym napisać jeszcze niektóre ciekawe myśli o tych opowiadaniach. Napiszę, jeżeli ktoś wyrazi chęć poznać te myśli. Smile

Innych wymienionych powyżej utworów raczej nie będę czytał. Szukając informacji o nich, dochodziłem do wniosku, że raczej nie jestem nimi tak zainteresowany, by je kupować i poświęcać czas na ich czytanie.

Oprócz tego, nadal uważam, że ze współczesnych pisarzy science fiction najbardziej mi się podoba Andy Weir.

***

Będę bardzo wdzięczny, jeśli ktoś tu wymieni kilku polskich współczesnych pisarzy science fiction. Można nie bardzo myśleć o tych kryteriach, które napisałem w pierwszym poście tego wątku (zwłaszcza o dostępności w księgarniach, bo już się przyzwyczaiłem kupować przez Internet). Po prostu proszę wymienić jakichś autorów, których osoba pisząca post uważa za szczególnie wartych uwagi. To byłoby dla mnie jakimś punktem wyjściowym, zamiast szukać wśród bardzo dużej liczby autorów. Spróbuję wybrać, kto z nich powinien mi najbardziej się spodobać lub najmniej mnie zniechęcić. Smile Bo chcę mniej-więcej poznać polską fantastykę naukową; trochę czytałem jej przykłady z dawniejszych czasów, a z XXI wieku zupełnie nie czytałem, jeżeli nie uwzględniać twórczości Ahaba i mojej własnej. Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Znani pisarze XXI wieku. W tym wątku omawiamy, kto z nich do jakiej kategorii należy. - przez D.M. - 25-05-2020, 21:18

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości