Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
W cieniu arkad, rozdz. II Ivo z Lewoczy
#9
Piszesz:

 Daj znać, czy chcesz dalszych moich uwag, czy niepotrzebnie się wtrącam.

Daję znać,

Maćkubuku - tak, chcę.

Dziękuję za pozytywną ocenę moich umiejętności budowania zdań i poruszania się w historycznej materii.  Przyznaję, nieco nonszalancko podchodzę do interpunkcji. Może to wynika z braku umiejętności, a może z braku cierpliwości. Po napisaniu trudno jest mi się zmusić do ponownego i rzetelnego sczytania tekstu.
Tym bardziej jestem wdzięczna za wszelkie uwagi, a i majaczący na horyzoncie ewentualny wydawca będzie miał nieco mniej pracy korektorskiej.
Dialogi? Owszem, są - jednak zdecydowanie nierównomiernie (celowo) rozłożone. W powieści znajdują się także rozdziały utkane nimi... jak świąteczny keks bakaliami. Np. taka sytuacja  jest w kolejnym fragmencie, który właśnie mam zamiar dodać.

Pozdrawiam 
n

ps. przypisy stanowią ważny element tej powieści, bo snując alternatywne historie, do udokumentowanych faktów odsyłam do nich. A, jeżeli będziesz miał cierpliwość i ochotę na poczytanie kolejnych rozdziałów, zobaczysz, że taki sposób jest dobrym rozwiązaniem (np. przedstawiając wyimaginowaną proweniencję eksponatów muzealnych, prawdziwy ich opis i pochodzenie zawarte jest własnie tam).
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: W cieniu arkad - przez kubutek28 - 17-11-2018, 02:08
RE: W cieniu arkad - przez nebbia - 22-11-2018, 16:47
RE: W cieniu arkad - przez nebbia - 26-11-2018, 01:10
RE: W cieniu arkad - przez Miranda Calle - 27-11-2018, 15:24
RE: W cieniu arkad - przez Gunnar - 17-12-2018, 13:02
RE: W cieniu arkad, rozdz. II Ivo z Lewoczy - przez nebbia - 26-12-2018, 00:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości