Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Isola San Michele
#10
Cytat:Już po raz drugi – w kontekście moich tekstów -  nawiązujesz do  poezji noblistki.  Za pierwszym razem bardzo się zdumiałam, ponieważ  do głowy mi nie przyszło takie skojarzenie. I muszę przyznać, że „wybiórczo” lubię i podobają mi się Jej wiersze, a już z pewnością nie było, i nie jest moim zamiarem wzorowanie się na cudzej poezji. Żyłam sobie w błogim przekonaniu, że idę własną drogą. Jednak, ponowne nawiązanie do twórczości, jak piszesz ,„Pani Wisi”, każe mi się nad tym poważnie zastanowić.  

I proszę, nie odbieraj tego w pejoratywnym sensie. Przeciwnie – mile połechtałeś moje ego, bardzo dziękuję. 
Moje skojarzenia z tą autorką są moimi skojarzeniami subiektywnymi. Dlatego bynajmniej nie musi być tak że wzorowałaś się na niej. Ty napewno wiesz to lepiej niż ja jak bylo naprawdę. A ktoś inny może mieć inne skojarzenia czytając twoje wiersze. Sam tez zastanawiam się czy jest możliwe aby jakikolwiek autor (pisarz, poeta) nie pozyczał (choćby nieświadomie) cudzych rozwiązań. Czy nie jest tak że każda twórczośc to "ulepek" dokonań własnych i jednego, lub kilku innych twórców? Refleksja (subiektywna) może trochę przygnębiać. Z drugiej strony czy oznacza to że należy zaprzestać własnej twórczości?

Cytat:W cyklu „Krakowskie ulice” popełniłam wiersz, w pewnym sensie nawiązujący do  Wisławy Szymborskiej, ale tylko  że tak powiem „w drugim planie”. Jak  go  wydobędę z czeluści pamięci mojego laptopa, to z przyjemnością go Tobie zadedykuję.
Miły gest, dziękuję. Smile Pozdrawia
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Isola San Michele - przez nebbia - 10-07-2018, 23:11
RE: Isola San Michele - przez Marcin Sztelak - 11-07-2018, 16:14
RE: Isola San Michele - przez Grain - 11-07-2018, 16:28
RE: Isola San Michele - przez nebbia - 15-07-2018, 23:50
RE: Isola San Michele - przez Kotkovsky - 22-07-2018, 12:04
RE: Isola San Michele - przez nebbia - 23-07-2018, 22:31
RE: Isola San Michele - przez BJKlajza - 25-07-2018, 16:54
RE: Isola San Michele - przez szczepantrzeszcz - 26-07-2018, 20:56
RE: Isola San Michele - przez nebbia - 28-07-2018, 23:14
RE: Isola San Michele - przez Kotkovsky - 29-07-2018, 13:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości