Ankieta: Ankieta: Które trzy z poniższych utworów poetyckich najbardziej Ci się podobają?
Ankieta jest zamknięta.
"polej Zdzichu" - BJKlajza
4.55%
1 4.55%
"kobieta upadła wielokropnie" - Chmurnoryjny
9.09%
2 9.09%
"uroczysko - spady" - Grain
13.64%
3 13.64%
"Cyprys to drzewo smutku" - Julia
4.55%
1 4.55%
"* * *" - Małgorzata
4.55%
1 4.55%
"Śmierć surrealisty" - Marcin Sztelak
13.64%
3 13.64%
"Szampańskoje" - Marcin Sztelak
4.55%
1 4.55%
"burdel" - Polliter
4.55%
1 4.55%
"dzieciobójca" - Polliter
4.55%
1 4.55%
"Trzy damy z Cherbourga" - Potisz
9.09%
2 9.09%
"Gdzieś między Piłsudskiego a komodą - pętla" - Toya
9.09%
2 9.09%
"wołania coraz mniej czy nie widzisz" - Toya
18.18%
4 18.18%
Razem 22 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Konkurs Odetchnij Poezją Styczeń 2018
#7
I tu się Toya mylisz
ja znam kilka portali, na których wyróżnia się po dwa lub więcej wiersze dnia oraz wyróżnia wiersze tygodnia.
Nie pamiętam tylko przypadku aby dwa  lub więcej wierszy jednego autora zostały nagrodzone jako najlepsze wiersze tego samego dnia
a tym bardziej tygodnia.

Dlatego to,że wyróżnia się utwór a nie autora niczego tu nie zmienia bo choćby dżokej zmieniał konie
laury i tak dostaje większe on niż jego koń.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BEL6:
,,W teorii też nie zakładasz kolesiostwa - "ej, zagłosujcie na mnie, bo chciałabym wygrać, a będzie mi przykro, jak w ogóle nie dostanę nominacji" itp.,,

A CZY w nominowaniu kilku utworów jednego autora nie ma kolesiostwa ?
Obawiam się,że w jakimś stopniu jest.

Wyrównanie szans to podstawa każdej rywalizacji.
Czy w boksie walczył zawodnik z kategorii papierowej z zawodnikiem wagi ciężkiej ?
Tego nie ma nawet w boksie zawodowców.

A dlaczego nikt niczego nie chce nominować ?
Proste
skoro ich wyręczają kolorowi to po co mają tracić czas na szukanie dobrych wierszy.
Tylko,że takie rozwiązanie jak w tym konkursie prowadzi w ostateczności do wyróżniania znajomych, przyjaciół, szwagrów, kolegów ,
kuzynów a nie najlepszych utworów.

Coś o tym wiem bo przerabiałem to na innych portalach.
Ten polubiłem od drugiego wejrzenia i nie chciałbym zmieniać mego dobrego zdania.
Dlatego proponuję kompromis
i zrobić po części po waszemu a po części wykorzystać moje sugestie.

Może jak ludzie nie będą głosować na z góry wybrane nie przez nich utwory ,tylko na swoich faworytów
zwiększy to zainteresowanie wszelkimi konkursami.
i jeszcze jedno :,,Na tej samej zasadzie osobom pełnosprawnym odejmowalibyśmy kończyny, żeby wyrównać szanse względem niepełnosprawnych,,
Nie byłoby takiej potrzeby
ponieważ jest coś takiego jak paraolimpiady aby dać szansę rywalizacji poszkodowanym przez los lub chorobę.A zaszczyty i laury są dla tych ludzi tak samo ważne i nie czują się dzięki temu gorsi.

pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Maciek


Wiadomości w tym wątku
RE: Konkurs Odetchnij Poezją Styczeń 2018 - przez Maciek.J - 10-02-2018, 21:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości