Ankieta: Ankieta: Które trzy z poniższych utworów poetyckich najbardziej Ci się podobają?
Ankieta jest zamknięta.
"polej Zdzichu" - BJKlajza
4.55%
1 4.55%
"kobieta upadła wielokropnie" - Chmurnoryjny
9.09%
2 9.09%
"uroczysko - spady" - Grain
13.64%
3 13.64%
"Cyprys to drzewo smutku" - Julia
4.55%
1 4.55%
"* * *" - Małgorzata
4.55%
1 4.55%
"Śmierć surrealisty" - Marcin Sztelak
13.64%
3 13.64%
"Szampańskoje" - Marcin Sztelak
4.55%
1 4.55%
"burdel" - Polliter
4.55%
1 4.55%
"dzieciobójca" - Polliter
4.55%
1 4.55%
"Trzy damy z Cherbourga" - Potisz
9.09%
2 9.09%
"Gdzieś między Piłsudskiego a komodą - pętla" - Toya
9.09%
2 9.09%
"wołania coraz mniej czy nie widzisz" - Toya
18.18%
4 18.18%
Razem 22 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Konkurs Odetchnij Poezją Styczeń 2018
#5
1. "szczerze nie podoba mi się ,że są autorzy co mają kilka nominacji/ powinien każdy autor mieć jedną/ dla wyrównania szans"

Wyróżniamy utwór, nie autora. Nie ma czegoś takiego jak "wyrównywanie szans". Albo ktoś się stara i pisze dobrze, albo ktoś go nominuje, albo się nie wyróżnia wcale i ucieka mimo oczu. Na tej samej zasadzie osobom pełnosprawnym odejmowalibyśmy kończyny, żeby wyrównać szanse względem niepełnosprawnych.

2. "poza tym nie widzę wszystkich piszących w styczniu"
Tutaj można zgłaszać utwory, uważane przez użytkowników za najlepsze w danym miesiącu:
http://www.via-appia.pl/forum/showthread...001&page=7

Ponieważ nikt nic nie zgłosił, grono Krytyków wybrało je samodzielnie.

3. "ale tam gdzie są nominacje to zawsze dzieła są pojedyńcze/ tak jest po prostu uczciwiej"
Patrz: pkt. 1.

4. "a żeby nagrodzić więcej utworów  to powinny być kategorie może jeszcze takie jak : /Wiersz dnia/Wiersz tygodnia/Wiersz kwartału"
Nagradzamy JEDEN (nie więcej), NAJLEPSZY (w opinii Krytyków) UTWÓR (nie autora) w danym MIESIĄCU.

5. "autor dostaje w miesiącu dwa ostrzeżenia a potem zostaje nominowany/czyli nagradzamy ukaranych/czy to jest logiczne ?"
Lex retro non agit. Albo dajemy ostrzeżenia, albo wykluczamy z życia forum. To drugie mija się z celem, skoro problem leży jedynie w niewyparzonych ozorach Osób Piszących Wiersze.

6. "albo raz spróbować bez nominacji"
Robiłam tak przez ostatni rok. Sama wybierałam najlepszy utwór. Nic zabawnego.
"i bez niebieskich i innych kolorowych"
Żeby się nam Piszący Wiersze próbowali pozabijać potokiem cyfrowych słów? W życiu.
"niech sami publikujący wybiorą ich zdaniem najlepszy utwór ( z zastrzeżeniem nie można wybierać własnego)"
Gdyby publikujący faktycznie interesowali się cudzymi wierszami i faktycznie patrzyli na te wiersze krytycznym wzrokiem, ludzie piszący tu wreszcie zaczęli by się rozwijać.
W praktyce to wygląda tak, że nikt nic nie nominuje ani się OP nie interesuje. To też przerabiałam.
"a potem jak powstanie taka nasza lista faworytów czytelników/niech kolorowi i niebiescy na nich głosują dobre ? "
W teorii niby dobre, ale w praktyce - robiłam coś takiego (próbowałam) wiele razy i to tak kolorowo nie wygląda. Ostatecznie sama się musiałam przez wszystkie wiersze przekopywać i coś znaleźć.
W teorii też nie zakładasz kolesiostwa - "ej, zagłosujcie na mnie, bo chciałabym wygrać, a będzie mi przykro, jak w ogóle nie dostanę nominacji" itp.

Jeśli chcesz się na coś takiego uprzeć, następne głosowanie możemy zawierzyć Tobie. Poprowadzisz głosowanie wśród publikujących, wybierzecie najlepsze utwory, a my wybierzemy spośród nich najlepszy. Nie mam nic przeciwko, jeśli to zorganizujesz. Smile


Wiadomości w tym wątku
RE: Konkurs Odetchnij Poezją Styczeń 2018 - przez BEL6 - 10-02-2018, 19:35

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości