Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaja leminga, czyli jeden dzień Williama Kociuby.
#6
O, to ktoś to jeszcze czyta! Big Grin



Cytat:...znalazłam kila usterek językowych
Ale jakich usterek? Teraz nie będę mógł spać, będę się przewracał z boku na bok i myślał o usterkach, zamiast o mojej Pięknej Żonie pomyśleć. Smile



Cytat:... - gdzieniegdzie przecinki w nieodpowiednich miejscach lub ich brak
Masz rację, tego chyba jest sporo, bo jeden znalazłem od razu, praktycznie nie przewijając tekstu. Ale łudzę się nadzieją, że zdradzisz, gdzie zauważyłaś nadmiar przecinków... bądź ich brak... Pierwsze przykazanie szczęśliwego człowieka: jeżeli zrobienie czegoś sprawia Ci trudność, pozwól zrobić to innym.


Cytat:...szyk zdań, błędy kolokacji
Kolokacja - trudne słowo, musiałem sprawdzić, co oznacza. Co innego "kolokacja serwerów", ale to inna bajka... Szyk zdania zmieniam rzadko i niechętnie, jednak królestwo (i konia w gratisie) za wskazanie, co Ci się nie podoba. Taka informacja jest bezcenna niczym Mazurek Dąbrowskiego pod Wielką Krokwią.



Cytat:...oraz bliskie powtórzenia (i nie mam tu na myśli przywoływania imienia głównego bohatera - tan zabieg jak najbardziej jest celowy i nadaje narracji charakteru satyrycznego).
Powtórzenia nadają narracji czegoś, co nazywam powiewem infantylności. Czytałaś "Sceny z życia smoków"? Chyba od Pani Beaty Krupskiej zaraziłem się powtórzeniami i używam, być może nadmiernie. Tym bardziej mi zależy, abyś wskazała miejsca, gdzie nie pasi.



Cytat:Proponuję dodanie więcej światła to tekstu - akapity uczynią go bardziej przejrzystym i łatwiejszym do czytania.
Łojezu! Akapity, to tam są. Być może chodzi Ci o dodanie pustej linii oprócz albo zamiast wcięcia akapitowego. Kiedy linijka w książce ma długość 60 znaków, wówczas same wcięcia wystarczają w zupełności. Kiedy długość linii na ekranie ma ponad setkę (a tutaj ma), wówczas nie wystarczają. Bardzo słuszna uwaga, jestem za, jednak z praktyki na kilku forach wiem, że nie jest to mile widziane.


Cytat:Sprytnym zabiegiem są zabawne, wiele mówiące, imiona bohaterów opowiadania. Trochę mi to przypomina postaci z Gogola Smile
Dziękuję ogromnie. To bardzo wielki komplement.



Cytat:Ogólnie: dobrze się czyta i jest nad czym pomyśleć po lekturze Smile
...i jeszcze raz dziękuję, głęboki ukłon składając.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaja leminga, czyli jeden dzień Williama Kociuby. - przez szczepantrzeszcz - 27-01-2018, 20:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości