Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obojętność (fan-fiction - Wiedźmin)
#6
Dobrze się czytało, choć w trakcie gdzieś tam pojawiały się (a przynajmniej moim zdaniem) błędy. Szczerze to, choć zauważyłem w paru miejscach źle postawiony przecinek czy inne podobne historie, to bardziej skupiłem się na innych rzeczach.

W paru momentach piszesz myśli bohaterów. Ja stosuję kursywę do ich oznaczania, można też cudzysłowem, ale przydałoby się je oznaczyć jakkolwiek.

W walce z tą jadnicą (jak to w ogóle wygląda? xD) piszesz, że tknęła ją stal. Przecież wiedźmini na potwory mieli miecze ze srebra?

"Elf i jego towarzysze na powrót zasiedli wokół ogniska. Po chwili ów nazwany Ralfem młodzik o haczykowatym nosie, zbliżył się i podał im po kawałku pieczonego mięsiwa. Skorzystali z poczęstunku bez wahania.
Gdy tylko znów zostali sami, Derek odezwał się ściszonym głosem:"
Moim zdaniem powinieneś tu bardziej sprecyzować, o kogo chodzi, że zostali sami... Gdyby nie kontekst, to nie do końca byłoby wiadomo, że chodzi o Eskela i Dereka.

Gdzieś przy czytaniu natknąłem się na jeszcze jedną taką sytuację z źle użytym zaimkiem, że nie wiadomo było o co chodzi, ale już nie pamiętam gdzie i nie mogę tego znaleźć...

Rozumiem, że ten pierwszy fragment nie do końca ma się zgadzać chronologicznie z kolejnymi?

Po analizie (swoją drogą, to przydałyby się te BBcody z powrotem, przejrzyściej by byłoWink) podsumuję tak:
fajny styl, podoba mi się, po pierwsze że podobny momentami do mojego, a po drugie, że podobnie trochę napisałeś do Sapkowskiego. Jakby ktoś powiedział, że to opowiadanie Sapkowskiego, to istnieje szansa, że może bym uwierzył. Choć w pewnej chwili odniosłem wrażenie, że Eskel w którejś kwestii bardziej mówił jak taki wieśniak bardziej, niż obyty podróżnik, ale to uczucie tylko momentalne, poza tym ok.

Jak wspominałem, czytało się dobrze, jak dla mnie dobrze odwzorowane realia świata wiedźmina. A że wiedźmina lubię, to tym bardziej mi się podobałoSmile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Obojętność (fan-fiction - Wiedźmin) - przez kubutek28 - 17-06-2017, 22:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości