Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równowaga
#2
Cytat:Czuję jak rdzeń kręgowy dzieli się na dwoje.
Dałbym przecinek po "czuję".

Cytat:Ból ustępuje i rozumiem już, że ocalała jedynie świadomość.
Rozkminiałem kiedyś taką opcję śmierci. Straszna sprawa, przerażająca.

Cytat:Człowiek obrócił się w rzecz.
Silny akcent na koniec akapitu to dobry pomysł na prowadzenie narracji.

Cytat:Zmrok już zapada, dzień ucieka kryjąc się za czerwonym słońcem opadającym niespiesznie za wieżowce.
Przeredagowałbym:
Zapada zmrok, czerwone słońce opada niespiesznie za wieżowce.
Napisałbym to tak, bo wydaje mi się, że oryginalnie to zdanie jest nieco zbyt karkołomne.

Cytat:– Tomek – słyszę jak skoś szepcze moje imię – Tomku...
Nie wiem, rozumiem, że jakaś literówka. Smile

Cytat:To moja dziewczyna, Karolina. Woła mnie. Moja martwa miłość do mnie przemawia a ja nie nie mogę zrobić.
Powtórzenie trochę razi, ale chyba musi być tak, jak jest.
Pogrubione - zdublowało Ci "nie".

Cytat:– Nie – odpowiada po chwili ciszy największy ze stworów, zapewne ich przywódca.
Pogrubienie - wywaliłbym.

Cytat:Czuję ogromny dyskomfort rozmawiając z nimi.
Przewróciłbym zdanie na lewą stronę:
Rozmawiając z nimi, czuję ogromny dyskomfort.


Podobało mi się. Niezły pomysł, który poprowadziłeś całkiem sprawnie (w kilku momentach coś bym zmienił, ale w niewielu). Masz lekkie pióro. Spodobało mi się to, jak bardzo podobni do Aniołów są skrzydlaci, a zarazem jak bardzo odmienni. Ukazujesz fajną rzecz, to, że być może sprawy, w które wierzy znaczna ilość ludzi na świecie mogą docierać do nas w sporym zniekształceniu i wyglądać w istocie zupełnie inaczej niż to sobie wyobrażamy (skrzydlaci zniekształceni w anioły).
Opcja, że świadomość pozostaje "żywa" przy gnijących zwłokach osobiście mnie przeraża. Nie wyobrażam sobie po prostu, bym świadomy wszystkiego leżał wieczność w miejscu, gdzie tkwią moje prochy. Istna masakra. Tongue Może dlatego tekst zadziałał na mnie tak mocno.

Najlepszy moment tekstu - opis zwłok Karoliny. Widać, że lubisz horrory, bo ta scena wyszła bardzo dobrze.

Odejmuję punkt za nieliczne błędy. 4/5 ode mnie.

Pozdrawiam!

PS. Co do "Dezercji", bo też przeczytałem przy okazji - tam pomysł nie jest aż tak dobry, ale styl trzyma czytelnika przy lekturze stalowym chwytem. Najbardziej spodobała mi się myśl, że "pozostało tyle ścieżek do wydeptania". Taką perełkę sobie wyłowiłem.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Równowaga - przez Morydz - 29-07-2013, 11:24
RE: Równowaga - przez Hanzo - 31-07-2013, 16:30
RE: Równowaga - przez księżniczka - 31-07-2013, 16:53
RE: Równowaga - przez Morydz - 31-07-2013, 19:37
RE: Równowaga - przez erazmus - 06-08-2013, 00:31
RE: Równowaga - przez Laj - 07-08-2013, 09:24
RE: Równowaga - przez Kruk - 05-10-2013, 19:30
RE: Równowaga - przez Ahab - 24-10-2013, 19:06
RE: Równowaga - przez Morydz - 25-10-2013, 18:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości