Praca maturalna - prosze o pomoc w doborze litelatury przedmiotu.
#1
Witam!
W związku z tym, ze jest to forum literackie i na pewno jest tu duzo osób, które znaja sie na litelaturze i pewnie maja szeroka wiedzę i "warsztat" zawracam sie o pomoc.
Byłabym niezmiernie wdzięczna jesli ktos pomógł by mi w doborze litelatury przedmiotu. Podmiotu juz mam:

1. Wańkowicz Melchior: Atlantyk-Pacyfik. W ślady Kolumba. Wyd. nr 3, Kraków, Wydawnictwo Literackie 1975.
2. Hołówka Teresa: Delicje ciotki Dee. Wyd. nr 4, Warszawa, Prószyński i S-ka 1997. ISBN: 83-85661-26-3
3. See Lisa: Dziewczęta z Szanghaju. Wyd. nr 1, Warszawa, Świat Książki 2012. ISBN: 978-83-273-0324-0

Mój temat to: Wizerunki cudzoziemców. Analizując wybrane przykłady literackie, przedstaw różne aspekty cudzoziemskości: obyczajowe, psychologiczne, egzystencjalne.

A teze wymysliłam taką:
1. Teza: Ameryka posiada różne oblicza dla każdego z obcokrajowców. Stany Zjednoczone widziane przez cudzoziemców z różnych perspektyw.

Jednak nie wiem czy teza jest trafna. Generalnie chce przedstawić Ameryke z 3 punktów widzenia: podróznika; osoby, która mieszka na miescinie prze 2,5 roku i osoby na imigracji, która została zmuszona przez sytuacje aby uciekac. Tu: Chinczycy no i ich pobyt w Ameryce niemile odebrany.

Więc jaka liotelatura do tego?
Na biede mam biografie Wańkowicza... I ksiażki historyczne, ale to chyba nie to...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Praca maturalna - prosze o pomoc w doborze litelatury przedmiotu. - przez Misuzu - 24-01-2013, 13:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości