Via Appia - Forum
Czarny czy biały? - Wersja do druku

+- Via Appia - Forum (https://www.via-appia.pl/forum)
+-- Dział: EPIKA (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-EPIKA)
+--- Dział: Miniatury Epickie (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Miniatury-Epickie)
+---- Dział: Krótkie formy epickie (https://www.via-appia.pl/forum/Forum-Kr%C3%B3tkie-formy-epickie)
+---- Wątek: Czarny czy biały? (/Thread-Czarny-czy-bia%C5%82y)



Czarny czy biały? - blackpepper - 11-02-2010

Ciekawe czy anioły mieszkające w niebie są białe, czy czarne.Czy ich łzy są pełne złota oraz rozpaczy, czy może szkarłatne niczym krew samego diabła.Któż z nas nie chciałby się tego dowiedzieć i nie ukłonić się jednemu z nich.Tak boskiemu,że nawet gdyby był stworzony z kamienia,ciepłe serce biłoby w jego piersi.

Westchnęłam.

O tak,chyba go widzę.Jego albo raczej ich…Stoją na baczność niczym armia niebios.Połowa z nich jest kruczoczarna niczym smoła.Wyraz bólu oraz nienawiści na ich twarzach przyprawia mnie o mdłości. Dlaczego mi to robią?

Szorstka dłoń jednego z nich dotyka mojego ciepłego policzka.Patrzę w jego głębokie,tajemnicze oczy.Czuję się jak rozbitek,dla którego nie ma już ratunku.Z chęcią zanurzyłabym usta w jego,tak ciemnych i pełnych śmierci.Jednak nie jestem do tego zdolna.

Stchórzyłam.

Boję się,że stracę duszę.Niechaj wystąpi ktoś z szeregu i mi powie…Czy pokochałam stworzenie czarta czy też Boga? A jeśli tego drugiego?Co będzie jeżeli Mu nie zaufam?Będę potępiona,strącona w przepaść ognia?

Zbliżyłam się do mojego kochanka.

Oddech anioła pochłaniał drobinki uczuć.Każda komórka mojego ciała przepełniona była namiętnością oraz niezwykłym podnieceniem.Zrozumiałam...Bóg mnie nie opuszcza.


RE: Czarny czy biały? - RootsRat - 12-02-2010

Hmm. Mam bardzo mieszane uczucia. Całość tekstu jest słaba moim skromnym zdaniem. Ale końcówka mnie zaskoczyła i pozytywnie zaskoczyła. Uważam, że ratuje tekst jako całość, ale mimo wszytko do ostatniego zdania to trochę nijakie... Nie wiem, co jeszcze napisać. Jestem lekko skonfudowany Smile


RE: Czarny czy biały? - Met - 12-02-2010

Co do całości, to niespecjalnie mi się to spodobało, takie mało wyraziste i "suche". Starałaś się by tekst był metaforyczny, ale niestety wyszedł niezrozumiały. Dodatkowo brak spacji po kropce i znakach zapytania przeszkadzał mi w czytaniu. Kolorem masz zaznaczone miejsca, gdzie powinny być spacje. Dodatkowo kolorem różowym zaznaczyłem miejsce, w ktrym powinien znajdować się przecinek.

(11-02-2010, 13:21)blackpepper napisał(a): Ciekawe czy anioły mieszkające w niebie są białe, czy czarne.Czy ich łzy są pełne złota oraz rozpaczy, czy może szkarłatne niczym krew samego diabła.Któż z nas nie chciałby się tego dowiedzieć i nie ukłonić się jednemu z nich.Tak boskiemu,że nawet gdyby był stworzony z kamienia,ciepłe serce biłoby w jego piersi.

Westchnęłam.

O tak,chyba go widzę.Jego albo raczej ich…Stoją na baczność niczym armia niebios.Połowa z nich jest kruczoczarna niczym smoła.Wyraz bólu oraz nienawiści na ich twarzach przyprawia mnie o mdłości. Dlaczego mi to robią?

Szorstka dłoń jednego z nich dotyka mojego ciepłego policzka.Patrzę w jego głębokie,tajemnicze oczy.Czuję się jak rozbitek,dla którego nie ma już ratunku.Z chęcią zanurzyłabym usta w jego,tak ciemnych i pełnych śmierci.Jednak nie jestem do tego zdolna.

Stchórzyłam.

Boję się,że stracę duszę.Niechaj wystąpi ktoś z szeregu i mi powie…Czy pokochałam stworzenie czarta czy też Boga? A jeśli tego drugiego?Co będzie jeżeli Mu nie zaufam?Będę potępiona,strącona w przepaść ognia?

Zbliżyłam się do mojego kochanka.

Oddech anioła pochłaniał drobinki uczuć.Każda komórka mojego ciała przepełniona była namiętnością oraz niezwykłym podnieceniem.Zrozumiałam...Bóg mnie nie opuszcza.



RE: Czarny czy biały? - szeptem - 12-02-2010

Tekst nie jest zły ale super też nie.
Podoba mi się pierwszy akapit- kiedyś zastanawiałam się nad tym jaki jest anioł... Smile
środek bardzo przeciętny ale zakończenie to kolejna rzecz która spodobała mi się w tym tekście Smile


RE: Czarny czy biały? - BARTEK ZALEWSKI - 13-02-2010

hmmm, a ja mimo tych komentarzy pozostanę w kręgu wielbicieli blackpepper - a ten tekst traktuję jako wprawkę... pozdrawiam Bart


RE: Czarny czy biały? - Triss - 13-02-2010

Temat dość oklepany i często poruszany - faktycznie bardziej przypomina wprawkę, ćwiczenie, a takie też muszą być Wink
Jeśli mogę Cię o coś prosić i udzielić Ci dobrej rady, rób spacje po znakach interpunkcyjnych. Pisanie w sposób, w jaki Ty to robisz, jest zazwyczaj uznawane za błąd, nie wspominając o tym, że bardzo ciężko się czyta.

Pozdrawiam i życzę weny Smile


RE: Czarny czy biały? - Tsuki - 13-02-2010

Wyżej już kilka osób napisało o braku spacji, więc ja tylko dodam, że działają na mnie alergicznie.

Co do samego tekstu... No cóż, początek jakoś się zapowiadał. Temat aniołów może i jest oklepany, ale i tak go lubię Smile Niestety dalsza część mnie zaskoczyła, bynajmniej nie pozytywnie. Ogólnie nie wyszło źle, choć nie rozumiem przesłania ^^'