Via Appia - Forum

Pełna wersja: Śmierć kamienicy (bo)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Życie tliło się w niej jeszcze, jak czterdziestowatowa żarówka, pomalowana farbą, żeby przypadkiem nikomu nie przyszło do głowy, aby ją ukraść. Ale największym złodziejem jest czas. Przed nim nie ochroni żadna farba, choćby najczarniejsza. Zerwie wszystko razem z tynkiem i rzuci na zdezelowany chodnik.
 
Pozostanie wyidealizowany obraz, ukryty gdzieś z tyłu głowy. I będzie powracał we śnie, niczym twarz pierwszej miłości, której nie sposób raz, a dobrze wyśnić. Człowiek już się nigdy nie uwolni od tego uśmiechu, choćby uciekł na koniec świata. Wystarczy, że przyłoży głowę do poduszki, zamknie oczy i wszystko będzie takie, jak dawniej. Bez najmniejszej rysy.
 
Dwóch zafrasowanych atlantów z trudem podtrzymujących wykusz nad bramą, strzeliste malwy w słoju po ogórkach konserwowych u stóp świętego Ekspedyta, patrona spraw pilnych i czarny kocur z białym krawatem w oknie na drugim piętrze.   
 
Pijany dozorca wytacza się z bramy i wpada między dzieci, a te rozbiegają się na wszystkie strony, piszcząc wniebogłosy. Ich krzyki odbijają się od ścian, żeby wraz z łuszczącym się tynkiem upaść i roztrzaskać.
 
Stara kamienica charczy i świszczy w przedagonalnym pobudzeniu. Jutro, pojutrze ktoś zaśnie z zapalonym papierosem.
(14-06-2018, 08:58)Miranda Calle napisał(a): [ -> ]Dubel http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=16071
Smile

Ale chyba nie jednojajowy? Smile
No, nie. Ale jednak Big Grin
(14-06-2018, 11:27)Miranda Calle napisał(a): [ -> ]No, nie. Ale jednak Big Grin

Planuję triplet. Już chodzi mi po głowie i nawet słyszę tupot jego nóżek Smile
Robisz mi smaka Big Grin
Ale serio - zasygnalizuj to jakoś w tytule. Plizzka...
(14-06-2018, 12:18)Miranda Calle napisał(a): [ -> ]Robisz mi smaka Big Grin
Ale serio - zasygnalizuj to jakoś w tytule. Plizzka...

Zrobione! W tamtym było w tytule (+18) ze względu na wulgaryzmy, a ten jest bez ograniczeń (dla wyobraźni) Smile
No i gitara Smile
Wrócę.
Hm, rzeczywiście, wersja b.o. - choć ostatnie zdanie trochę straszy. No, ale nikt nie mówił, że jak nie ma wulgaryzmów, to musi być cukierkowo Smile
Ładny, plastyczny obraz.
(20-06-2018, 11:17)Miranda Calle napisał(a): [ -> ]Hm, rzeczywiście, wersja b.o. - choć ostatnie zdanie trochę straszy. No, ale nikt nie mówił, że jak nie ma wulgaryzmów, to musi być cukierkowo Smile
Ładny, plastyczny obraz.

Dziękuję
Wygląda na udany sequel Wink
(22-06-2018, 13:56)Gunnar napisał(a): [ -> ]Wygląda na udany sequel Wink

Bardzo mnie to cieszy Smile