Via Appia - Forum

Pełna wersja: [+18] O dziewczynce która miała dwóch tatusiów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tatko był figurą stanowczości. Spluwał kurwami aż więdły wkoło rośliny. Miał skórę w kolorze moro i opowiadał mi nieraz jak zdjął ją z siebie, po czym wszedł do wanny wypełnionej octem – taki był niezniszczalny.
Pewnego dnia przywiózł mi psa ze schroniska, powiedział że podczas swej nieobecności to Reks będzie mnie chronił. Mimo to czasami brakowało mi go.
 
Był również drugi tata. Przychodził do nas późnym wieczorem, gdy często leżałam już na łóżku, a kontury ciemnego pokoju gilgotały moją wyobraźnię. Wieczorem każda cisza poprzedzała burzę – zwiastunem jej okazywały się karykaturalne odgłosy rzucania zaklęć oraz chwiejne kroki ciężkich nóg, niekiedy przekształcające się w potworny taniec. Potem rozlegały się powolne uderzenia o drzwi. Odliczałam w napięciu aż mama wstanie i pójdzie otworzyć, aż w końcu dziwaczny zapach obcości zawita w moje nozdrza. Następnie znowu, pomimo spokojnej pogody, słychać było pioruny wewnątrz domu. Hałas wzrastał, rzucane zaklęcia eskalowały, póki w progu pokoju nie pojawił się groteskowy wyraz twarzy.
Wielokrotnie miałam go w myślach zanim poszłam spać.
 
Nie lubiłam drugiego taty, jednak bałam się o tym powiedzieć. Z temperamentem orkanu bez większego wysiłku mógłby po nocach wymieniać opony mózgowe sąsiadom.
Nie miałam wówczas bladego ni zielonego pojęcia czemu mój kochany tatko nie zrobi nic z tym drugim. I pewnego dnia tak się poniekąd stało, ale wraz z drugim tatusiem zniknął ten pierwszy.
 
Bawiłyśmy się tedy z Hanią i jej koleżankami z klasy w chowanego, toż szukałam przyjaciółek w zakamarkach placu. Kierując się do ogródka ujrzałam jak stoją w szeregu i gapią się na coś za bramą.
Mój niezniszczalny ojciec, bohater, leżał jak zdechły pies, zajebany zwykłą szklaną butelką.
 
 
Jedyne, co bym w tej narracji poprawiła, to interpunkcja.
Masz niezwykły dar, Sprytusie. Twoje opowieści wciągają. Żonglujesz czarnym humorem, bawisz się oklepanymi motywami tak, że powstaje majstersztyk.
Dziękuję za smakowite ciasteczko.
Ach, interpunkcja - z nią zawsze było mi nie po drodze.
Cieszę się że smakowało.
Mam bardzo podobne odczucia, jak Miranda.
Dobrze poprowadzone.
Nienachalna opowieść o życiu i śmierci z perspektywy małej dziewczynki.
Naiwność tekstu jest wymieszana z magią i spojrzeniem spoza czasu.
Podajesz wszystko w odpowiednich proporcjach i dobrze przyprawione.

Jerzy
Ja bym poprawił " gilgotały" na bardziej literackie "Łaskotały".

Przyłączę się do zachwytów. Dobry tekst. Nic dodać, nic ująć.

Pozdrawiam.
Dzięki blotnica.

Mnie gilgotanie bardziej pasuje do języka dziecka.
Jeśli już, to proszę "Gorzki" - Błotnica to nazwa miejscowości ;p.
Tekst jest dobry. Są emocje, jest wyraźny obraz. Okej. Ale...

Czy tylko ja mam wrażenie, że coś jest nie tak ze stylem? Z początku dość ostro ("spluwał kurwami"), potem wręcz poetycko, ciemno, ale lekko, płynnie, świetnie... I psujesz to ostatnimi słowami "leżał jak zdechły pies, zajebany zwykłą szklaną butelką". Może jest to kwestia subiektywna, jednak mnie razi do tego stopnia, że widzę tę miniaturkę w zupełnie innym, gorszym świetle.
A skąd się wzięło to +18? Z powodu wulgaryzmów?
(22-12-2017, 18:37)Sprytus napisał(a): [ -> ]A skąd się wzięło to +18? Z powodu wulgaryzmów?

Tak, zgodnie z następującym punktem regulaminu:
(22-12-2017, 18:37)Regulamin napisał(a): [ -> ]b1. W przypadku zawarcia w utworze elementów opisujących brutalność, lekką erotykę, niecenzuralne słowa itp. należy przed opublikowaniem tekstu odpowiednio oznaczyć jego tytuł poprzez dodanie znaczka [+18] oraz zawarcie ostrzeżenia na samym początku tekstu, iż zawiera on treści wymienione w tym punkcie. Niedozwolone jest zawieranie tychże treści w tytułach. Niedostosowanie się do tego wymogu skutkuje nałożeniem ostrzeżenia.

Co prawda z powodu ostatniej zapaści forum nikt nie zwracał na to uwagi, ale teraz gdy bierzemy się na poważnie za odbudowę VA to wymaga też stosowania regulaminu w całości.
Zgodnie z zapisem oprócz znaczka [+18] przed tytułem, powinno jeszcze być ostrzeżenie na samym początku tekstu. Utwory, które już są na forum oznaczam znaczkiem, natomiast proszę autorów, by już w nowo zamieszczanych tekstach pamiętać o tym punkcie regulaminu.

Pozdrawiam