Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wiersz bardzo intymny
#16
Roots, ale określenia "psychologia różowego słonia" tam nie ma Smile
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#17
gdybym nie znał, podejrzewałbym domyślność na poziomie -1. ale znam i podejrzewam zwykłą przekorę.
ku chwale różu! a wiersze niechaj milczą i nie stosują.
Odpowiedz
#18
Nie zgadzać się z tobą jest o wiele przyjemniej niż ci przytakiwać.

Dziękuję wszystkim!
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#19
Z różem jest jak z blondynką....jak nie głową to ciałem Smile A wiersz banalny z chwytem różu czy bez.
Nie umiem pisać konstruktywnych komentarzy.
Odpowiedz
#20
Czasem i tak trzeba, ale jak już mówiłam - postaram się poprawić.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#21
A mnie się podoba i uważam, że dwa ostatnie wersy "robią ten wiersz". Bez nich byłby niepełny. Podoba mi się, że można interpretować ten utwór na różne sposoby - dla niektórych podmiot nie myśli, dla innych myśli za dużo (ja tak to odbieram). Może dlatego, że też pisałam wiersz, gdzie się powtarzało owe "nie", lecz było to nie bardzo przekorne. Sam człowiek chciałby wierzyć, że czegoś nie robi! Tak to odbieram.
PS. A propos psychologii - słyszałam jeszcze o takiej teorii, że przy postanowieniach nie wolno używać "nie". Mówiąc "Nie będę jeść czekolady" nadal bowiem myślisz o czekoladzie! Dlatego właśnie ten wiersz jest dla mnie przekorny. Podejrzewam, że podmiot jest dopiero na początku drogi do idealnego stanu "luksusu niemyślenia o niczym".
"Odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę, to jest bardzo głupie nosić szminkę w kieszeni, gdy ty patrzysz na mnie tak poważnie, jakbyś w moich oczach widział gotycki kościół. (...) I kiedy cię żegnam, moje umalowane wargi pozostają nie tknięte, a ja i tak noszę szminkę w kieszeni, odkąd wiem, że masz bardzo piękne usta."
Halina Poświatowska

[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości