Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sierotka
#1
na swoim miejscu jest
prześcieradło wyjątkowo suche
od łez
tatusiu już idę
energicznym ruchem
wrzuca do zsypu folię
po pieluchomajtkach
pampersa wolniej
jakby ze wstydem
że ostatni chyba by umarła
gdyby pożył tydzień

dłużej
zamawia czerwoną jak róże
poduszkę
pod order i wieniec

sumienie
szwenda się przy łóżku
w tym roku
pojadę na urlop tatuśku

odziedziczyłam spokój
Odpowiedz
#2
Jak zawsze obrazowe i poruszające. Trochę smutne i straszne. Czytam i czuję, że podmiot sprząta tak, jakby zacierał ślady zbrodni. Nie wiadomo czy tego nie zrobił, skoro sam byłby bliski śmierci. Tylko dlaczego?
Porównanie do czerwieni róż jest genialne. Naprawdę. Widzę, co mówi ta czerwień, jakim głosem.
I zastanawiam się, o czym przypomina sumienie, bo pewnie to ono popchało po poduszkę, tylko co zniszczyło szacunek, że musi być okazany sztucznie?

Nie wiem czy dobrze to czytam. Ale świetne. Jak zawsze podziwiam.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#3
(08-03-2013, 22:02)Changed napisał(a): Jak zawsze obrazowe i poruszające. Trochę smutne i straszne. Czytam i czuję, że podmiot sprząta tak, jakby zacierał ślady zbrodni. Nie wiadomo czy tego nie zrobił, skoro sam byłby bliski śmierci. Tylko dlaczego?
Porównanie do czerwieni róż jest genialne. Naprawdę. Widzę, co mówi ta czerwień, jakim głosem.
I zastanawiam się, o czym przypomina sumienie, bo pewnie to ono popchało po poduszkę, tylko co zniszczyło szacunek, że musi być okazany sztucznie?

Nie wiem czy dobrze to czytam. Ale świetne. Jak zawsze podziwiam.
Pozdrawiam!


Zacieram ślady wielkiej krzywdy. Podmiot nie protestuje - kocha i jest przez autora kochany. Nie lubię tego portalu, ale lubię Was - użytkowników. Lubię Wasze próby pisarskie, cenię wrażliwość. Nie cierpię Waszego patologicznego regulaminu, który promuje klepanie po plecach, za co tym razem dziękuję.
Dziękuję!
Odpowiedz
#4
Ja tylko z zapytaniem

Cytat: że ostatni chyba by umarła
gdyby pożył tydzień

dłużej

tak się dzisiaj utarło? Pomijam brak przecinków, bo to już o poezji współczesnej wiem od jakiegos czasu. Ale ten dziwny układ słow, te przenoszenie do nowej linijki... Czemu tak?
Odpowiedz
#5
(09-03-2013, 00:40)miriad napisał(a): Ja tylko z zapytaniem

Cytat: że ostatni chyba by umarła
gdyby pożył tydzień

dłużej

tak się dzisiaj utarło? Pomijam brak przecinków, bo to już o poezji współczesnej wiem od jakiegos czasu. Ale ten dziwny układ słow, te przenoszenie do nowej linijki... Czemu tak?

Enjambement Smile
Dziękuję, Miriad.
Pozdrawiam serdecznie,
JJ
Odpowiedz
#6
No ale po co ten embiement? Wszystko psuje.
I czemu embembement zamiast prosto przerzutnia? To jakieś +10 do prestiżu, czy jak?]
Cytat:że ostatni chyba by umarła
??
Odpowiedz
#7
A dlaczego miriad, a nie baza badawcza położnictwa?
Odpowiedz
#8
Aha. Tak myślałem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości