Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mojej generacji... Euro
#1
pamiętam...
był
szósty dzień ,
upalnego czerwca 1973 roku.
godzina piąta nachodziła.
każde wejrzenie...
biegło na kraju południe.
chorzowski stadion pękał w szwach.
ludzi... 120 tysięcy.
trener Górski...
Andrzej Strejlau ,Gmoch Jacek.
opustoszałe ulice.
zakłady pracy w bezruchu.
szkoły,
uczelnie i kina...
podomykane spustami czteryma.
nabożeństwa przesunięte ,nieznacznie chyba.
Polska wstrzymała oddech...
epicentrum Globu-stadion Śląski.
niepowtarzalny mecz...
Polska vs Anglia.
zaledwie
po paru minutach i niewiadomo kogo uderzeniu ,
narodowymi wnętrzami zawładnął entuzjazm.
po zmianie stron ,
wyłącznie epokowe już działy się zdarzenia.
po wznowieniu niedużo ,
idol tej części kontynentu , mody kreator ,
legenda nad legendy ,
wzorzec postępowania ,nad giganty gigant...
oznaczony dziesiątym numerem ,
na 40 metrze
ośmieszył nie byle kogo ,
bo londyńskiego West Hamu ikonę samą ,
mistrza świata Moora Bobiego,
i w pędzie rewelacyjnym ,
z prędkością rosyjskiej rakiety kosmicznej
jedynie zrównywalnym ,
efektywnie rywala bramkę sforsował.
Ojczyzna oszalała.
dumni synowie Albionu na kolanach.
dumni synowie Albionu pogrążeni w ogromnym
i niesłychanie bólu okropnym.
w tamto pogodne ,
kolorowe acz nostalgią obszyte ,
niezapomniane i letnie popołudnie...
kilkanaście minut później... mi
oraz
milionom nadobnym... mnie-
zawalił się cały
ówczesnych pragnień horyzont.
kocioł Czarownic umilkł.
boiskowy zegar...
wskazywał godzinę 18 minut 26.
Mc Farland...
czy jak ci tam było... ,
how are you?.
...
Odpowiedz
#2
Tekst... Nie odezwę się na ten temat. Ciężko mi powiedzieć o czym to jest. Błędów dużo, z zapisem coś nie tak, bo w dziale obyczajówek, a na pierwszy rzut oka powiedziałabym, że to wiersz. O jakimś dawnym euro coś słyszałam, chyba jeszcze od babci...
Tak na przyszłość - spacje PO ZNAKACH INTERPUNKCYJNYCH, nie przed. Tak jest estetycznie i ogólnie poprawnie.
Cytat:epicentrum Globu-stadion Śląski.
A nie hipocentrum? Jeśli stadion jest epi, to skąd rozchodzą się fale sejsmiczne? Wydaje mi się, że skoro wiersz ( czy co to jest...) mówi o euro, to chyba stadion jest centrum, a nie jego odbiciem na powierzchni? Piłka nożna nie idzie w głębi ziemi, chyba, że ją wreszcie pochowamy i ludzie przestaną się fascynować zgrają facetów biegających za piłką (bez obrazy).
Odpowiedz
#3
(08-06-2012, 10:29)Changed napisał(a): Tekst... Nie odezwę się na ten temat. Ciężko mi powiedzieć o czym to jest. Błędów dużo, z zapisem coś nie tak, bo w dziale obyczajówek, a na pierwszy rzut oka powiedziałabym, że to wiersz. O jakimś dawnym euro coś słyszałam, chyba jeszcze od babci...
Tak na przyszłość - spacje PO ZNAKACH INTERPUNKCYJNYCH, nie przed. Tak jest estetycznie i ogólnie poprawnie.
Cytat:epicentrum Globu-stadion Śląski.
A nie hipocentrum? Jeśli stadion jest epi, to skąd rozchodzą się fale sejsmiczne? Wydaje mi się, że skoro wiersz ( czy co to jest...) mówi o euro, to chyba stadion jest centrum, a nie jego odbiciem na powierzchni? Piłka nożna nie idzie w głębi ziemi, chyba, że ją wreszcie pochowamy i ludzie przestaną się fascynować zgrają facetów biegających za piłką (bez obrazy).
no nie.
Mistrzu Pióra...
jak Wy tworzycie.
Poezję,Prozę... ?
jak ?
aha.
w każdym razie dziękuje za Komentarz.
jaki by on nie był.
powtarzam pytanie...
jak ?
nie było nigdy żadnego /jako takiego/dawnego Euro...
Babcia w błąd Ciebie wprowadziła.
ręce mi opadły pióra Mistrzu.
Tekstem tym /jak go zwał tak go zwał/
chciałem jeno zaakcentować,
że rzewnymi... sport,piłka był,była czymś wyjątkowym.
a teraz?
teraz właśnie Twojego typu ludzie się "tym" zajmują.
wybacz mi.
milego dnia.
acha...
"spacje PO ZNAKACH INTERPUNKCYJNYCH, nie przed.",a jakie to ma znaczenie.
Twoja "ogólna indolencja" jest zatrważająca.
rozumiesz?

Wycieczki personalne w stronę autora komentarza są bardzo nie na miejscu. Publikując tutaj wystawiasz się na opinie, więc nie ma co się obrażać. 20 %// Mestari
Odpowiedz
#4
Cytat:no nie.
Mistrzu Pióra...
jak Wy tworzycie.
Poezję,Prozę... ?
jak ?
Po swojemu z zachowaniem jakichś ogólnych norm zapisu. I proszę, nie wieszaj się na moim forumowym tytule, bo to nie ma nic do rzeczy. Chyba, ze chcesz mnie oceniać po liczbie postów, a tego bym nie polecała.
Cytat:nie było nigdy żadnego /jako takiego/dawnego Euro...
Babcia w błąd Ciebie wprowadziła.
ręce mi opadły pióra Mistrzu.
No może nie euro, ale... jakiś mecz międzynarodowy był kiedyś w Polsce. Chyba, nie wiem. Przepraszam za błąd.
Cytat:chciałem jeno zaakcentować,
że rzewnymi... sport,piłka był,była czymś wyjątkowym.
a teraz?
Dziękuję za wyjaśnienie.
Cytat:teraz właśnie Twojego typu ludzie się "tym" zajmują.
wybacz mi.
Zajmuję się wierszem i prozą i wieloma innymi rzeczami dnia codziennego. Nie jestem zobowiązana do bycia pasjonatką piłki nożnej i do wiedzy na każdy temat. Tym się zajmuję? Wytykaniem błędów? Może robię to po to, by autorzy wiedzieli, jakie wrażenie wywierają ich prace. Bo jeśli je publikują, to już nie piszą tylko dla siebie.
Cytat:"spacje PO ZNAKACH INTERPUNKCYJNYCH, nie przed.",a jakie to ma znaczenie.
Twoja "ogólna indolencja" jest zatrważająca.
rozumiesz?
Nie rozumiem, przykro mi. Indolencja? Proszę bardzo, może nawet się zgadza, trudno, z wycofaniem i zobojętnieniem mnie raczej nie obrazisz, jeśli do tego dążysz. Z sugestią zrobisz co chcesz. Ja jedynie cię informuję o ogólnie przyjętym zapisie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
(08-06-2012, 10:29)Changed napisał(a): Tekst... Nie odezwę się na ten temat. Ciężko mi powiedzieć o czym to jest. Błędów dużo, z zapisem coś nie tak, bo w dziale obyczajówek, a na pierwszy rzut oka powiedziałabym, że to wiersz. O jakimś dawnym euro coś słyszałam, chyba jeszcze od babci...
Tak na przyszłość - spacje PO ZNAKACH INTERPUNKCYJNYCH, nie przed. Tak jest estetycznie i ogólnie poprawnie.
Cytat:epicentrum Globu-stadion Śląski.
A nie hipocentrum? Jeśli stadion jest epi, to skąd rozchodzą się fale sejsmiczne? Wydaje mi się, że skoro wiersz ( czy co to jest...) mówi o euro, to chyba stadion jest centrum, a nie jego odbiciem na powierzchni? Piłka nożna nie idzie w głębi ziemi, chyba, że ją wreszcie pochowamy i ludzie przestaną się fascynować zgrają facetów biegających za piłką (bez obrazy).
Changed
kobieta?
to teraz jasne wszystko.
przepraszam.
przy okazji pozdrowienia dla sz.Babci.
odpowiadam teraz Pani,
gdyż bylem zbanowany.
ok?
z jakiego powodu?
a skąd mam niby wiedzieć... ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości