Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mi nie przeszkadza, że nie masz oka
#1
pomiędzy zbitymi liśćmi
a smakiem sezamu
miewam nieczyste myśli
o okularach trzy de

może je zgnieść lub złamać
żeby cyklop też mógł
zobaczyć głębię w zlewie
w oczach gumowej kaczki

żebym mógł jej wytłumaczyć
w delikatnym szumie fal
że ona nie jest bezczelna
tylko ma wszystko gdzieś
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#2
taki dosadny , nawet.
nie tworzę, ale wiem co mnie porusza, przyciąga...
Skoro sami filozofowie różnią się pomiędzy sobą poglądami, a także różnią się filozofowie i prości ludzie, to na żadne pytanie nie można odpowiedzieć jednym stwierdzeniem.Każdy dowód naukowy obarczony jest błędem regressus ad infinitum, czyli cofania się w nieskończoność. Chcąc bowiem uzasadnić jakieś twierdzenie musimy wyjść z pewnych przesłanek, a te z kolei same będą wymagały dowodu i tak dalej.
Odpowiedz
#3
jesteś moim ulubionym kucharzem TygrysieSmile powiedzą Ci że to grafomania i szmery szaleńca;> nie ufaj im;> od dziś ufaj tylko mojej opinii;>

pozdrawiam Tygrysa
jestem nikim i niczym
Odpowiedz
#4
phhh.. grafomania i szmery szaleńca

a tak serioTongue nie podoba mi się wiersz, ale z pewnością daleko mu do grafomani. zwyczajnie nie moje klimaty, toteż nie komentuję - ale obserwuję cię, boś niegłupi gość, jeno moim skromnym obierasz albo dziwne i NADambitne kierunki, albo starasz się ZA BARDZO, i przesadzasz z zajebistością, z czego wychodzi odwrotny do zamierzonego efekt. zaznaczam, że nie mam pojęcia, które z tych przypuszczen jest prawidlowe, czy w ogóle ciut zblizone do prawdy - po prostu takie mam wrażenia. bo ani dla liści i sezamu nie widze usprawiedliwienia, są od czapeczki; ani dla ogólnie tego wstępu do płenty, nijak do niej nie przystającego (związek miedzy tymi dwoma elementami jest poza moim zasięgiem - o, może tak to okresle)
Odpowiedz
#5
@Miriad
korelacja między 'zbitymi liśćmi' i 'smakiem sezamu' jest sytuacją zapewne rzadko występującą, ale nie powinno Cię to frapować, być może akurat konsumpcja sezamu nie następuje u Ciebie w żaden sposób poprzedzając lub następując bycie spoliczkowanym. A już tym bardziej w ciągu przyczynowo skutkowym jak to się ma do bezczelnej gumowej kaczki i jaka jest nić skojarzeniowa tam wiodąca poprzez wersy tego tekstu. Jak to mówią: nie wszystko jest dla wszystkich.

@ Tajm
Dzięki za przychylne, słowa. Wiedziałem, ze na Ciebie mogę zawsze liczyc ;-)

@Mundek
Nie widzę tej dosadności. Stanowczość bardziej
to be a struggling writer first you need to know how to struggle
Odpowiedz
#6
no bo nie ma to jak docenią a krytyka da z liścia Smile dosadny - stanowczy ...jeden ...zgrzyt ,Pasiasty


poza tym kaczka nie jest bezczelna jak napisane stoi tylko ma wylane za kaczy kuper, to ona jest bezczelna czy nie, bo taką to ciezko utopic, a wytłumaczyc sie tez nie da bo nie każdemu sie da, szczegolnie gdy ma wszytko gdzies i na wszytko zlew Smile no i wie lepiej ze wie Smile

pozdr
nie tworzę, ale wiem co mnie porusza, przyciąga...
Skoro sami filozofowie różnią się pomiędzy sobą poglądami, a także różnią się filozofowie i prości ludzie, to na żadne pytanie nie można odpowiedzieć jednym stwierdzeniem.Każdy dowód naukowy obarczony jest błędem regressus ad infinitum, czyli cofania się w nieskończoność. Chcąc bowiem uzasadnić jakieś twierdzenie musimy wyjść z pewnych przesłanek, a te z kolei same będą wymagały dowodu i tak dalej.
Odpowiedz
#7
Dobre Pasiasty. Krótkie, treściwe i obrazowe. Co tu jeszcze więcej dodać?Smile Głębia w zlewie i oczach gumowej kaczki niepowtarzalna Big Grin
Zdecydowanie jest dobrze. Zostawiam 4/5. Dałabym 5/5, ale końcówka kiepska(względem doboru słów, nie pointy) Wink
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#8
Cytat:Jak to mówią: nie wszystko jest dla wszystkich.
bodaj mówiłeś mi to już parokrotnie (ew. nie ty, ale coś kojarze, że ty) poza tym ja to sam zaznaczyłem wyżej - "nici skojarzeń" są poza moim zasięgiem.
skromnie przyznam, że te zbite liście i sezam (teraz już wytłumaczone) nadal nie wydają mi się odpowiednio oczywiste, są raczej oderwane od wszelkiego kontekstu, zatem niebezpiecznie blisko im - właściwie TEJ STROFIE - do zgadywanki, i to takiej bez punktu zaczepienia właśnie. imo nic dobrego, ale zaznaczam (!): nie wszystko jest dla wszystkich. tak też można to tłumaczyć, wolna wola.

aha, no i tytuł pasuje do konwencji wiersza - przekobinowanej i niespójnej.
(wszystko to MÓJ prywatny odbiór, pamiętaj, że jestem ograniczony; ja to ja, reszta przecież rozumie, spoko. przynajmniej tak zapewnia)

Cytat:wytłumaczyc sie tez nie da bo nie każdemu sie da, szczegolnie gdy ma wszytko gdzies i na wszytko zlew no i wie lepiej ze wie
początkowo zrozumiałem to jako aluzje do mnie, ale chyba (mam nadzieję) się pomyliłem. gdyby tak, daję temu bis.
Odpowiedz
#9
no rzecz oczywista ze sie pomyliłes Smile sie nie znasz po prostu i tyle Tongue
nie tworzę, ale wiem co mnie porusza, przyciąga...
Skoro sami filozofowie różnią się pomiędzy sobą poglądami, a także różnią się filozofowie i prości ludzie, to na żadne pytanie nie można odpowiedzieć jednym stwierdzeniem.Każdy dowód naukowy obarczony jest błędem regressus ad infinitum, czyli cofania się w nieskończoność. Chcąc bowiem uzasadnić jakieś twierdzenie musimy wyjść z pewnych przesłanek, a te z kolei same będą wymagały dowodu i tak dalej.
Odpowiedz
#10
ależ się ubawiłem tak grzebiąc w archiwach. tak umiejętnie pokręcona wypowiedź, że aż muszę odświeżyć. Fajna sprawa. Nic epokowego, a jednak warte przeczytania, uśmiechu i ... hm, skąd my to znamy/ choć w innym sposobie pokręcenia. 5/5 choć przyznaję, ze teraz widzę w jakimś sensie u ciebie pewną delikatną monotonię stylistyczną, niemniej jest tak wciągająca i tak bierze, ze nie mogę mimo wszystko ocenić niżej...

zresztą wtedy, gdy opublikowałeś ten utwór jeszcze nie byłem uprawniony do '
czepiania się" z oceną... więc teraz mogę zaległości ... tenteges Big GrinTongueCool
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości