Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jestem w żałobie
#1
umarł mi człowiek
bez spowiedzi i dopytują się
sąsiedzi
co też wylazło mu spod powiek
jakie robactwo
wciąż po tym zgonie
we mnie siedzi
zanadto
bym mogła płakać

gołąbek przysiadł na balkonie
jeszcze mam opuchnięte dłonie
jest klaka
Odpowiedz
#2
Cytat:co też wylazło mu spod powiek
zapytanie o sens. bo nie widzę.
i powiadomienie o mocnym wrażeniu "silowości" - na rzecz zrymowania. to nic dobrego. (ale to tylko przypuszczenie)

Cytat: wciąż po tym zgonie
we mnie siedzi
zanadto
bym mogła płakać
właściwie to nie mam pewności, czy robactwo czy czlowiek siedzi, ale tak czy owak - "zanadto by płakać"? samo 'siedzieć zanadto' jeszcze przełknę, okej. ale by móc płakać? nie łapie tego, ale szczerze wierze, że mi się to wyjaśni. i ładnie o to proszę;]

Cytat: gołąbek przysiadł na balkonie
jeszcze mam opuchnięte dłonie
;/
to o gołąbku to jako żywo "ele mele dudki" - coś jedynie po to, by stworzyć warunki dla rymu. czego jak czego, ale tego się po tobie, waść, nie spodziewałem. możemy mieć odmienne zdanie, spoko. mojego się z pewnością domyślasz - dla mnei to nawet nie słabizna, to wykroczenie przeciw mowie wiązanej.
w ogóle to 'spuchnięte' przysłużyłoby się rytmowi.
nie wiem, co ma oznaczać ta klaka, jak i robaki spod powiek nieboszczyka, a już tym bardziej choćby najegzotyczniejszy ptasi okaz na jakimkolwiek elemencie architektonicznym.

ufam, że doszedłem do granic własnej percepcji i po prostu nie sięgam nią na tyle daleko, by wiersz zrozumieć. zatem poproszę o wyjasnienia, np drogą pw. wówczas dopiero wrócę i ocenię ze spokojnym sumieniem.
Odpowiedz
#3
Przykro mi, ale nie zamierzam ani siebie, ani tekstu tłumaczyć.
PS
Zalecam czytanie utworów prozatorskich.
Odpowiedz
#4
yhm. czyli bez dystansu.
no to ocena szóstkowa. tekst arcyswietny, gratki i powodzenia! ;*
Odpowiedz
#5
Podobało mi się!
Rymy wraz z układem wersów budują specyficzny, ale pozytywny klimat. W ogóle w całym utworzę czuję atmosferę żartu, a najbardziej podoba mi się końcówka.
Odpowiedz
#6
. .
Odpowiedz
#7
Dla mnie zbyt hermetyczny. Robactwo- robaki sumienia dręczące a gołąb, nowina...za trudny, szkoda, zaciekawił. SmilePozdrawiam
Nie umiem pisać konstruktywnych komentarzy.
Odpowiedz
#8
Mi podoba się forma i występujące w wierszu rymy. Nadają klimatu, który sprawia, że wiersz jest fajny Smile w sumie ciężko mi powiedzieć coś więcej, nigdy nie byłem mistrzem interpretacji
Odpowiedz
#9
Najwięcej robaków, to roznoszą te gołębie. :>
Masz sporo lepszych wierszy. Co nie znaczy, że mi się nie podoba.
Pozdrawiam!
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości