Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czas
#1
czas jest absolutny

unicestwia życie

jest poza człowiekiem

góruje niezbicie
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#2
Podziwiać mogę jedynie Twoją konsekwencję i upór w pisaniu i niekorzystaniu z życzliwych rad innych. To brzmi jak wpis do pamiętnika dziesięciolatka.Undecided
Odpowiedz
#3
(01-01-2016, 12:25)mirek13 napisał(a): Podziwiać mogę jedynie Twoją konsekwencję i upór w pisaniu i niekorzystaniu z życzliwych rad innych. To brzmi jak wpis do pamiętnika dziesięciolatka.Undecided

Zwróciłeś chociaż uwagę na treść?
Można pisać ,,tony'' jałowej poezji czy opowiadań. Nieraz taki ,,pamiętnikowy wpis'' ma większą edukacyjną wartośćSmile
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#4
Ja jednak popieram Mirka. :c
Nic odkrywczego, wykonanie takie se.
Mogłabym się przyczepić do tej "edukacyjnej wartości". Dwa pierwsze wersy - jedno słowo na kontrargument: ewolucja.
Ostatni wers - jedno słowo: przypadek.
Upływ czasu nie jest synonimem śmierci
Amen.
Upór maniaka. Angel
Odpowiedz
#5
(01-01-2016, 12:55)BEL6 napisał(a): Ja jednak popieram Mirka. :c
Nic odkrywczego, wykonanie takie se.
Mogłabym się przyczepić do tej "edukacyjnej wartości". Dwa pierwsze wersy - jedno słowo na kontrargument: ewolucja.
Ostatni wers - jedno słowo: przypadek.
Upływ czasu nie jest synonimem śmierci
Amen.
Upór maniaka. Angel

Cmentarze czego są dowodem?
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#6
Głupoty i ograniczenia.
Odpowiedz
#7
Skrobipiorku, ja nie przedstawiłem uwag odnośnie treści, tylko wykonania. Twoje przemyślenia są takie, a nie inne i nic mi do tego,choć czasami szkoda "czasu i atlasu" na oczywiste oczywistości. Wykonanie! Tu jest straszny infantylizm i koszmarny dobór środków. Całość brzmi sztucznie, płytko i wywołuję raczej uśmiech niż skłania do jakiejkolwiek refleksji. I ta Twoja straszna niechęć do uczenia się i poprawy jakości. Kiedy mi na początku drogi poetyckiej zjechano utwory, to wysyłałem je najpierw do wybranej osoby, której wiersze mi się podobały z prośbą o rady. Czynię to zresztą czasami i dziś. Nie wrzucam gniotów!
A jako nauczyciel zapewniam Cię, że nie ma tu mowy o wartości edukacyjnej, chyba że mamy na myśli temat: Jak nie pisać poezji.Cool
Odpowiedz
#8
(01-01-2016, 13:20)BEL6 napisał(a): Głupoty i ograniczenia.

także upływu czasuHuh
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#9
Nad pojęciem czasu główkowali już starożytni, szczególnie Grecy.
Współcześnie zajmował się tym zagadnieniem Einstein i nadal zajmują się tym zjawiskiem naukowcy - współcześni filozofowie.
Jak nie znasz się na fizyce, nie mówiąc już o fizyce kwantowej, to lepiej nie ruszać tematu, na który nie ma się zielonego pojęcia.

Co znaczy, że czas jest poza człowiekiem?
Czas to inaczej entropia, chociaż nie do końca.
Na człowieka jak najbardziej działa czas.
Na wszystko działa czas, to znaczy entropia.
Uznajesz Wielki Wybuch?
Bierzesz pod uwagę, że żyjemy w Wieloświecie?
to znaczy, że ten "nasz" wszechświat nie jest ani wyjątkowy, ani jedyny?

Dzidzia, odsyłam do podręcznika fizyki z podstawówki, a później możemy pogadać o czasie.
Antonia? - 35 lat i 60 kilogramów czystej skromności. Angel
Odpowiedz
#10
Oczywiście. Zwłaszcza groby pijanych roboli, co się zrąbali z rusztowania. Smile
Odpowiedz
#11
(01-01-2016, 13:36)Antonia napisał(a): Nad pojęciem czasu główkowali już starożytni, szczególnie Grecy.
Współcześnie zajmował się tym zagadnieniem Einstein i nadal zajmują się tym zjawiskiem naukowcy - współcześni filozofowie.
Jak nie znasz się na fizyce, nie mówiąc już o fizyce kwantowej, to lepiej nie ruszać tematu, na który nie ma się zielonego pojęcia.

Co znaczy, że czas jest poza człowiekiem?
Czas to inaczej entropia, chociaż nie do końca.
Na człowieka jak najbardziej działa czas.
Na wszystko działa czas, to znaczy entropia.
Uznajesz Wielki Wybuch?
Bierzesz pod uwagę, że żyjemy w Wieloświecie?
to znaczy, że ten "nasz" wszechświat nie jest ani wyjątkowy, ani jedyny?

Dzidzia, odsyłam do podręcznika fizyki z podstawówki, a później możemy pogadać o czasie.

Jakby nie było, co sekundę jesteśmy starsiBig Grin
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#12
Zależy. Z wyższego wymiaru jesteśmy zawieszeni w próżni i co sekundę powstaje ktoś nowy.
Odpowiedz
#13
(01-01-2016, 14:46)BEL6 napisał(a): Zależy. Z wyższego wymiaru jesteśmy zawieszeni w próżni i co sekundę powstaje ktoś nowy.

Oj, to już głębsza myślSmile
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#14
I dopiero warta zastanowienia. Tongue
Odpowiedz
#15
(01-01-2016, 13:36)Antonia napisał(a): Jak nie znasz się na fizyce, nie mówiąc już o fizyce kwantowej, to lepiej nie ruszać tematu...
Wręcz przeciwnie, ruszać, tworzyć, zadawać pytania...

Skrobi, kiepsko Ci tym razem wyszło, ale lektura dyskusji pod tekstem warta, aby trochę czasu, tego, który jest w człowieku, poświęcić Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości