Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bulaj /poprawiony/
#1
kolejne zwiastowanie pacynki karzące stratą czasu przez czytanie
wpisana na planie miasta szlifuje formy odlewów
jakby to był plener na farmie wiatrowej
śniedzieją Dulcyneom całą palette broszki zapiklowane
według przepisu złamanego pożądłem amora
w gumofilcach dochodzi bimber
zwąchały się kadzidełka
przecież tak jak ja na przeciąganie pod kilwaterem
Odpowiedz
#2
Ciekawe graficzne rozpisanie na wersy. Wydaje się po pierwszym czytaniu, że to wiersz o niczym a jednak gdzieś między wersami wyczuwam ten przepych bogatego biznesmena Big Grin
Odpowiedz
#3
E tam. Nie zawsze się udaje napisać wiersz.
Ale trzeba ćwiczyć, choćby frazowanie.
Dziękuję
Odpowiedz
#4
Ano być musi, była i będzie...
Odpowiedz
#5
chyba, przynajmniej po tym, co zdążyłem przeczytać, to jest raczej wersja ćwiczebna, eksperymentalna, Cóż, z potencjałem i ... myślę, że warto jednak pomyśleć nad budową... wersyfikacja? stroficzność?

no, ale to co poniżej zacytuję, jest miodzio! 

według przepisu złamanego pożądłem amora
w gumofilcach dochodzi bimber
zwąchały się kadzidełka


Zawyża ogólne wrażenie pewnej nierówności, hm--- niezdecydowania formalnego? 

Na teraz, z domyślnym minusem 4/5

Ale ja tu oczekuję wiersza znakomitego. Stąd sugeruję, proszę, błagam o ewentualną ponowną wklejkę nowej/nowszej wersji z odpowiednią (dla porządku) adnotacją w tytule... albo pod tekstem 
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#6
Poprawiwszy.
Róznica wielkości czcionki wynika z niekompatybilności brudnopisu z wklejaniem.
Odpowiedz
#7
(11-02-2018, 22:46)Grain napisał(a): poprawiwszy

No, ale ja z racji ustawień nie mogę zmienić oceny. Rada? zrób osobny wpis, z poprawioną wersją. Czyli? tu zostw tytuł jak było, a w nowej--- tytuł z dopiskiem- poprawiony. Wtedy można na nowoi przeczytać, zobaczyć--- odnieść się i ocenić. Ja wiem, że wobec gwiazdek ma się dystans, ale ... no... ok.... zrobisz, jak będziesz uważał za stosowne... Nowa wersja mi się podoba, a ja ... znowu nie skopiowałem w odpowiedzi--- dla archiwów i jako "pomoc naukowa" na warsztatach (dla tematu--- ewolucja utworu- abo cóś w tyn deseń)... no, ok, pozdrawiam. Może teraz tylko ktoś jeszcze dołoży się do średiniej. Ok, jak się da 5/5 będzie w sumie czysta średnia 4. No, ale chyba nie o kombinacje idzie.... Ok. lecę, mówiąć, że  z przyjemnością zobaczyłem zmianę, której nie mogę dogwiazdkować, ani ... porównaszwywszy (no, brak materiału porównawczego, to mea i moja culpa)
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#8
Nie ma problemu,
W rezerwie wlepili mi szarżę młodzego chorążego rezerwy.
Nie chodzi o gwiazdki.
Za sugestie -  wielkie dzięki.
Odpowiedz
#9
Słowa "pacynki" i "broszki" sugerują wręcz polityczne konotacje utworu Big Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości