Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
badania psycho-techniczne obiektu Golden Gate
#16
Może żelaznego bez ja - to by miało dwuznaczny smaczek.
Odpowiedz
#17
Tak lepiej?
Odpowiedz
#18
(05-02-2018, 17:49)Marcin Sztelak napisał(a): Może żelaznego bez ja - to by miało dwuznaczny smaczek.

No! Że tak powiem 'wuj" by to strzelił w samo okienko i ... też bardzo INTERESująca koncepcja...  Stwierdzam bez żadnego cienia ironii. Podoba mi się także i  ten wariant. (sic!)
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#19
(05-02-2018, 18:05)mirek13 napisał(a): Tak lepiej?

O tak, dla mnie teraz OK.
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#20
Ooo, na to nie wpadłem, lepiej
Odpowiedz
#21
(05-02-2018, 15:18)mirek13 napisał(a): zawsze istnieje szansa że w dole coś jest
nie tak
jakbym widział zieloność rozłożystych barier
płynność czasu pomiędzy
zardzewiałą kłódką a mostem zakochanych


inaczej
życie bywa przereklamowane

w telewizji mówią o cudownym leku na wszystko
łykam odrdzewiacz
i wszystko boli jeszcze bardziej


to uszlachetnia

nawet żelazo

Ok, Mirku, jeszcze tylko --- zmniejsz odstępy, choć- pewnie i je dałoby się--- w klimacie 'wypowiedzi wierszowej" całkiem sensownie uzasadnioć, ale ... jakolwiek wyjść jest zawsze niemało, a i ty ich tu podajesz trochę, to... enter jakoś tak... wiesz... wyszedł, wyszedł...
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#22
Niezależnie od finalnej wersji, przyznaję, że żąłuję, ze nie kopiowałem wcześniejszych "postaci utworu" w komentarzu/rzach. Mielibyśmy przykład modelowej pracy i dyskusji warsztatowej. Normalnie--- jak pomoc dydaktyczna--- i piszę to bez ironii... a zupełnie serio...
Przecież niejednemu z nas tutaj, się takie 'warsztatowe zajęcia" priowadzić zdarzyło, albo zdarzyć się mogą. Kurde, umknęło mi. Choć, z drugiej strony--- zawsze wolę mieć w głowie, że tylko ostateczna wersja najlepiej gdyby pozostała dla widowni Tongue
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#23
Ja jestem w ogóle pod wielkim wrażeniem, że Autor uległ sugestiom.
Dlatego pomyślę nad oceną. Ale musi mi się "uleżeć" Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#24
No i teraz jest git Smile
Odpowiedz
#25
No cóż, czasami trzeba uprzejmie ulec, aby łatwiej przyjęto mój kolejny napad.
Odpowiedz
#26
Cuda się zdarzają Smile  Jest to  chyba  pierwszy z twoich  wierszy do którego nie mam zastrzeżeń. Żadnych . Jest idealny i w formie i treści.
 Jedyna  uwaga  to zmiana którą wprowadziłeś na  końcu - niepotrzebnie. "żelaznego ja"  dopełniało  obraz  który miałem przed oczami  a poza tym dawało takiego kopa , specjalne  zaakcentowanie - jakby peel  wyszedł z siebie  stanął obok  wskazał  ręka  na siebie  i wykrzyczał "nawet, żelaznego  Ja"  chcąc w ten sposób zaakcentować  ( żelaznego mnie  brzmiało by płytko)  w tym wypadku taka forma pasowała   idealnie .

Tyle  ode  mnie

Pozdrówki
Odpowiedz
#27
(05-02-2018, 15:18)mirek13 napisał(a): i wszystko boli jeszcze bardziej

Właśnie za ścianą puszczają mi Elektryczne gitary, w piosence "Wszystko ch**'" Jakże to teraz, co podkreśłiłem, niby mimowolnie współbrzmi z wulgaryzmem. Może i nadinterpretacja, ale ....? ???

No, tak mi zabrzmiało, jak zastępstwo wulgarnego "wycedzenia" co najmniej. Co tylko wzmaga gorycz... i wzmacnia wiersz... przynajmniej w sensie czytania na głos.... 
No, ok, przyznaję, że mi się, z powodu wzroku, teraz nagle przeczytało przez wspomnianą muzykę 
i wszystko ból jeszcze bardziej.
Potem już zobaczyłem jak wygląda naprawdę. Jednak? Gdybym miał czytać na żywo, to oczywiście- w oryginalnym brzmieniu akcentowałbym tak, jakby na podobieństwo powyższego, aby jak najbliżej być "tonacją" zbliżonum do wulgaryzmu, który mi się przypadkowo (muzyka za ścianą i zmęczony wzrok) "gorzkością" wybrzmiał

----------------

no i Mirku. Tytuł Idea  Heart aż muszę go powtórzyć!  badania psycho-techniczne obiektu Golden Gate . Dlatego też ocena u mnie taka....
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#28
Ode mnie uczciwie zapracowane 5.5 Autorze! Choć pewnie sam bym inaczej to zapisał. Ale to Twój utwór....
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#29
Ode mnie mocne 4.
Bo miałeś już lepsze tutaj Smile
[Obrazek: oscar.jpg]
Odpowiedz
#30
Tak ciekawości Mirando, które były lepsze?
No i widzisz Błażeju? Vox populi, vox Dei i bum... Też mi się tak wydawało jak i Tobie.
Dzięki Chmurnoryjny. Specyficzny jest Twój sposób komentowania, ale jakoś wyławiam esencję.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości