Własna książka
#1
Witam! Kilka miesięcy temu skończyłem pisać książkę. Pokazałem ją paru osobą i okazało się, że podobała się im. Moim problemem jest, choć nie do końca problemem, że chciałbym ją opublikować gdzieś, żeby nie leżała bez sensu po komputerach czy szafkach. Poza tym chciałem się przekonać co ktoś obiektywny sądzi o tych moich wypocinach Smile I tutaj pytanie do Was... Wiecie może gdzie uzyskam jakąś ocenę mojej książki, gdzie mogę ją opublikować i uzyskać jakieś opinie?
Odpowiedz
#2
osobą pisz "osobom" Smile W tym przypadku taka forma fajniej wygląda Smile.
Czyli póki co nie chcesz wydawać? Smile Super, nie ma się co śpieszyć Smile. A opublikować możesz na takim fajnym forum pt. Inkaustus, forum literackie Smile. Wybierz tylko dział, kategorię, gatunek do którego przynależy Twój utwór i zapodawaj Smile. Np, gdy przynależy do fantastyki, opublikuj w dziale fantastyka itd. Smile
Odpowiedz
#3
Zależy, co masz na myśli pisząc "opublikować". Jeśli myślisz o publikacji internetowej to - tak ja mówi Bonsaiek - możesz swój utwór śmiało zaprezentować na naszym forum w odpowiednim dziale. Jeśli myślałeś o publikacji w formie e-booka, to jest wiele e-wydawnictw, które to mogą zrobić - wystarczy poszukać na sieci.

Natomiast jeśli myślałeś o wydaniu książki w klasycznej, papierowej formie, to życzę powodzenia Wink. W dzisiejszych czasach krwiożerczego kapitalizmu wydawnictwa papierowe boja się inwestować kasę w nieznanych autorów z obawy przed utopieniem pieniędzy w razie niepowodzenia wydawniczego. Największe szanse maja Ci, których nazwisko jest już w jakiś sposób znane, np laureaci konkursów literackich itp. Ewentualnie możesz sam sfinansować wydanie swojej książki, są to jednak dość duże koszta, niestety nie pamiętam dokładnie jakiego rzędu. Poszperaj po forum, ktoś tu już kiedyś zadał podobne pytanie.

Pozdrawiam.
-rr-
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
Kiedyś do mojej szkoły przyjechała Katarzyna Majgier by nieco przybliżyć uczniom w jaki sposób wydaje się książkę. Praktycznie powiedziała to samo co rootsrat. Wydawnictwa nie będą inwestować w nazwiska, za którymi nic nie stoi. Sam troche o tym czytałem, bo także mam swoje wypocinki. Tongue Jednak zdecydowałem się na zarejestrowanie na jakimś forum literackim...i padło na inkaustusa. Tongue
Pozdrawiam
.InF.
Odpowiedz
#5
A może poszukaj w swoim mieście małego wydawnictwa. W mojej 70 tysięcznej mieścinie jest takich kilka. Podzwoń, popytaj, daj do przeczytania - wydawca jak nikt inny powie Ci co nieco o Twojej twórczości. Jeśli trafisz na kogoś przyjaznego to może Ci bardzo dużo pomóc przy wydawaniu książki.
Ale popieram poprzedników, szanse na wydanie są małe jeśli nie masz wkładu własnego Wink
"Wolę kłócić się z Tobą niż kochać z kimś innym..."
Odpowiedz
#6
A tak przy okazji - jak obszerne jest twoje dzieło?
"Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota."
Narrenturm, Andrzej Sapkowski
Odpowiedz
#7
No i wrzuć tutaj Smile Choćby fragment, rozdział.
"Umierając we własnych łożach, za wiele lat, będziecie chcieli zamienić te wszystkie dni, na jedną szansę, jedyną szansę, aby tu wrócić i powiedzieć naszym wrogom, że mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam naszej wolności!" William Wallace
Odpowiedz
#8
Jest jeszcze obiecująca alternatywa naszedebiuty.pl

Lecz ostatnio trochę ucichło z nowymi książkami (ale na forum aktualizują listę sprzedaży, toteż sądzę, że działają).

PS. Pokazałeś kilku osobom... pytanie tylko czy te osoby to znajomi/koledzy/rodzina? Takie osobniki nigdy, przenigdy nie powiedzą prawdy nawet jak się totalną kupę napiszę - znam to po swojej skórze. Najlepszym sposobem to wybrać co ciekawszy rozdział powiastki i wysłać kilku mniej znanym przez Ciebie użytkownikom sieci (fora literackie, czasopisma internetowe), tylko niekiedy może ta opinia zaboleć.
Odpowiedz
#9
Jeśli bardzo zależy ci na wydaniu własnej książki zapoznaj się z ofertą wydawnictwa Radwan - specjalizują się w wydawaniu debiutantów Wink

http://www.radwan.pl
"Love is not about what you want.
It's about finding happiness for the one of you love."
Odpowiedz
#10
Nostalgia, sam dziękuję za informację na temat Radwana Wink Zapiszę sobir tak w razie czego, kiedyś Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości