Teksty literackie o Internecie
#1
Witam!

Wybrałem sobie dość oryginalny temat maturalny - "Język współczesnego Internetu". Przegrzebałem stos podręczników do języka polskiego i doszukałem się kilku tekstów o cechach, tendencjach oraz języku używanym we współczesnym internecie. Wiem, że nie ma tego wiele, ale chciałbym zebrać szerszą listę tekstów, by mieć większy wybór i stworzyć z nich prezentację, która naprawdę zainteresuje komisje egzaminacyjną.

Jeżeli znacie lub kojarzycie takie utwory, proszę o podanie tytułu i autora. Dziękuje! Smile
[Obrazek: Piecz2.jpg]
"Nigdy nie wiedziałem co jest poezją,
próbuję tylko wytłumaczyć parę spraw."
Odpowiedz
#2
Przeniosłem do bardziej odpowiedniego działu.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
Znam jeden, może dwa. Na pewno "Samotność w sieci" Wiśniewskiego - słabe, no i nie wiem, czy do końca o to Ci chodziło.
Kilka lat temu czytałam też jakiś dramat, którego akcja rozgrywała się właśnie na internetowym czacie. Tytułu nie pamiętam, ale jak będziesz bardzo uparty, to mogę to spróbować sprawdzić.

Czy o to chodziło?
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#4
FantaSmaGoria bardziej szukam tekstów ukazujących stylistykę i gramatykę w sieci, czyli duże nagromadzenie zapożyczeń z języka angielskie, stosowanie skrótów myślowych, itp. Smile
[Obrazek: Piecz2.jpg]
"Nigdy nie wiedziałem co jest poezją,
próbuję tylko wytłumaczyć parę spraw."
Odpowiedz
#5
no to może szukaj jakichś felietonów znawców języka, jak np. Miodek
"By człowiek był człowieka bratem, trzeba go wpierw przećwiczyć batem"
Odpowiedz
#6
Kurcze, ja też piszę w tym roku maturę, ale nawet nie przejrzałam bloku z tematami językowymi xDDDDDDDd
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości