Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
*** (Tak bardzo chcecie mną decydować)
#1
Tak bardzo chcecie mną decydować
bezimienni i
bezistotni
kradniecie mi nawet
ostatnią do piwa
szklankę bym
szkłem stłuczonym
nie przeciął żyły
którą sami chcecie
mi rozgryźć

wy:
bezimienni i
bezistotni
oddaję wam palmę pierwszeństwa
w marszu
po CZEŚĆ I CHWAŁĘ NICOŚCI

wy:
bezimienni i
bezistotni w mym życiu!
pomachać mogę wam
transparentem:
KRETYNI TEGO ŚWIATA PIERDOLCIE SIĘ!

Zapraszam do odwiedzin:
------------------------------------------------
http://www.inkaustus.pl/showthread.php?tid=1946
http://www.inkaustus.pl/showthread.php?tid=2901
http://www.inkaustus.pl/showthread.php?tid=1072
------------------------------------------------
Odpowiedz
#2
Nie ma w tym dla mnie korzyści - nie cieszy mnie to, nie zaskakuje, nie wzbudza żadnych uczuć wyższych. Ale widać przytomność, widać i kierunek, i cel, oba sprawnie osiągnięte, widać po prostu, że tak jak jest, tak właśnie miało być, więc świadczy to o zręczności pisarskiej - a juz samo to zasługuje na poklask. Niekoniecznie jednak całości MI OSOBIŚCIE odpowiada. Uwiduję w tym trochę błędów. Wcale bowiem, niestety, nie rozumiem tej chwały nicości, pojęcie zbyt szerokie i zamglone imo; tych kretynów, trochę bezuzasadnionych (Tongue). Szczęściem jednak nie mam nic do zarzucenia pierwszej zwrotce w całej rozciągłości, uważam więc, że lekka niezręczność wypłynęła dopiero potem, aczkolwiek to moje subiektywne odczucie i, powtarzam, zdaje się, że przytomnie to wszystko popełniłeś, za co masz u mnie plus. Minus - za, IMHO!, zboczenie z dobrej ścieżki i mylne ujęcie swoich myśli - jakimi by one nie były. Bo w obecnej formie trochę całość niedomaga. Liczę na ciut więcej, środki wyrazu wypadły niedostatecznie.
Odpowiedz
#3
Cytat:Tak bardzo chcecie mną decydować
Mną czyli z twoją pomocą. Kłóci się to z resztą wiersza, ale dobra, skończę na tym, że lepiej byłoby zmienić na 'za mnie'. Poza tym jest to dość długie i psuje formę i rytm. Dobrze byłoby to jakos rozdzielić.
Cytat:bezimienni i
bezistotni
Razi mnie to 'i' na końcu linijki. Zawsze mnie uczono, że trzeba je przenieść do następnej i nie zostawiać. Zależy ci na wymowie? Wrzuć do osobnej linijki. Ale nie kończ ani 'i' ani 'a'. Chociaż jak dla mnie jest to dość niepotrzebne. Skupiasz uwagę na którymś ze słów, nie podkreślasz. Sugerujesz poniekąd, że to dwie grupy, a nie jedna określona dwoma słowami.
Cytat:kradniecie mi nawet
ostatnią do piwa
szklankę bym
szkłem stłuczonym
nie przeciął żyły
którą sami chcecie
mi rozgryźć
Długie, długie i jeszcze raz... Za długie. W tym miejscu bardziej przypomina prozę ozdobioną przerzutniami. Efekt będzie lepszy, jeśli to skrócisz.
Cytat:wy:
bezimienni i
bezistotni
oddaję wam palmę pierwszeństwa
w marszu
po CZEŚĆ I CHWAŁĘ NICOŚCI
Nie za fajne są te powtórzenia. Palma pierwszeństwa całkiem w porządku. Ale czym jest chwała nicości? Myślę, że warto byłoby to trochę rozwinąć.
Cytat:bezistotni w mym życiu!
pomachać mogę wam
transparentem:
KRETYNI TEGO ŚWIATA PIERDOLCIE SIĘ!
I tu jest błąd logiczno-psychologiczni. Jeśli kogoś ma się w poważaniu to raczej nie robi się dla niego transparentów ani nie pisze wierszy. O jakimkolwiek wydźwięku.
Takie nijakie to jest. Sporo rzeczy mnie razi, może inaczej by było, gdyby to poprawić. Dlatego wstrzymuję się od oceny.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#4
Chcecie mną decydować to nie jest po polsku.

kradniecie mi nawet
ostatnią do piwa
szklankę bym
szkłem stłuczonym


Zupełnie nieuzasadnione i bezsensowne przerzutnie. Dlaczego robisz ze szklanki na piwo (szklanka DO piwa to też nie po polsku) jakieś wielkie coś? Słowo NAWET sugeruje, że szklanka na piwo jest naprawdę czymś cennym, wartościowym (niekoniecznie w materialnym sensie) - a przecież nie jest.

bezistotni - niepotrzebne i nieuzasadnione treścią słowotwórstwo. W języku polskim istnieje słowo "nieistotny" - po co je przrabiać na coś, co w kontekście wiersza zuepłnie nie ma uzasadnienia?

Marsz po cześć i chwałę nicości - kolejny błąd składniowy, to nie po polsku. Poza tym dlaczego TO JEST WIELKIMI LITERAMI?! Istnieją inne sposoby na wyeksponowanie treści.

Pointa z bluzgiem już totalne dno, po przydługim wstępie spodziewałem się czegoś mocnego, a tu tekst spod monopolowego?

Jak dla mnie to zasługuje na 1 gwiazdkę.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#5
Takie puste to troche, nijakie jak już Changed napisała. Tekst zdecydowanie do przemyślenia, przeredagowania, może coś z tego by było, ale nie w takiej formie.


Pozdrawiam


E.
Odpowiedz
#6
Ten początek, to nawet nie był taki zły, gdyby zakończenie było inne, to i odbiór(pomijam składnie i przerzutnie)
Jednak zakończenie jest tak po chamsku, że muszę zgodzić się z rootsratem.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości