System punktowy - waluta forumowa
#1
Drodzy użytkownicy.

W związku z małymi zmianami, jakie wprowadzamy właśnie na forum, postanowiliśmy urozmaicić nieco zabawę i wprowadzić chcemy dodatkową funkcjonalność - walutę forumową pod nazwą Gamble (niektórzy mogą skojarzyć tę nazwę z grą Fabularną Neuroshima, dla tych, którzy nie znają polecam: http://www.neuroshima.org/.

W swoim pierwotnym zamyśle ma ona za zadanie promować aktywność oraz działania na rzecz forum. Nie zamierzamy ponadto wprowadzać dzięki temu żadnych ograniczeń, gdyz nie taki jest cel tegoż systemu punktowego.



KRÓTKA INSTRUKCJA DZIAŁANIA SYSTEMU PUNKTOWEGO:



Punkty przyznawane są za pisanie postów (działa to w sposób automatyczny i jest od razu włączone wszystkim użytkownikom).

Po rejestracji każdy nowy użytkownik otrzymuje 50 punktów na start.

Każdy dział posiada swój "mnożnik", który pomnożony przez ilość znaków w poście daje określoną ilość punktów. Premiowane są posty rozbudowane oraz szczegółowe. Mnożniki przydzielane są do danych działów w zależności od ważności określonego działu. Tak więc Twórczość posiada najlepszy mnożnik (dający najwięcej punktów) zaś np Kawiarenka ma mniejszy mnożnik.

Dział Twórczości ma ponadto ograniczenie polegające na tym, iż autor wątku (domyślnie osoba, która wrzuca swój tekst) nie otrzymuje Gambli za ilość znaków w swoim tekście, lecz ich stałą ilość. Ma to za zadanie wyeliminowanie prób ominięcia systemu poprzez wstawianie dużej liczby swoich tekstów, aby dostać dużą ilość punktów.

Dodatkowo grupy takie jak: Administratorzy, Moderatorzy, Redaktorzy oraz Recenzenci i Gildiowicze (tak Poeci jak i Prozaicy) otrzymują bonus pod postacią większej liczby Gambli otrzymywanych za każdy post.

System jest już wprowadzony i działa. Przez najbliższy miesiąc będziemy go testowali i wszelkie błędy będziemy korygowali na bieżąco. Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi, zastrzeżenia, opinie na temat tego systemu, bardzo proszę pisać w tym wątku.

Nie podawałem konkretnych wartości mnożników, gdyż to najprawdopodobniej sie jeszcze zmieni w trakcie działania tego systemu. Po okresie próbnym skorygujemy wszystkie błędy i wprowadzimy na stałe odpowiednie mnożniki. Planujemy również wprowadzenie sklepiku, w którym będzie można robić pewne zakupy przez system punktowy. Ale to już wkrótce ;P
Odpowiedz
#2
A służyć ma to czemu? Oczywiście konkretniej, niż "dla urozmaicenia nieco zabawy", proszę.
Odpowiedz
#3
Mi się jak najbardziej podoba, jestem ciekawa czy będą spodziewane efekty, no i czy będzie coś ciekawego w tym sklepiku do zakupu Tongue
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#4
Miriad, system punktowy ma służyć premiowaniu aktywnych użytkowników. Za walutę forumowa będzie można, w późniejszym czasie, dokonywać zakupów pewnych rzeczy (teraz nie chcę tego jeszcze zdradzać). Myślę, że możliwość kolekcjonowania punktów może być dobrą zabawą podczas pisania postów Wink

Emyk, niedługo być może pokażemy co będzie możliwe do zakupienia w sklepiku. Póki co testujemy sam system Wink
Odpowiedz
#5
Pomysł fajny Tongue


Dodajcie jeszcze możliwość obwarowywania nimi innych użytkowników. Taki "bajer" pozwoli na płacenie za komentarze :>

Chcesz komentarze? Zbieraj punkty i opłacaj komentujących xD
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#6
Hehhe Wink No jest to jakiś pomysł, pomyślimy nad nim Tongue
Tylko, żeby się nie okazało, że żeby dostać komentarz to obowiązkowo bedzie trzeba płacić ;P
Odpowiedz
#7
Gdybym nie przeczytała objaśnienia, za ciorta bym nie wiedziała, o co z tym Gamble chodzi. Pomysł ciekawy, z pewnością znajdzie wielu odbiorców. Wink
Odpowiedz
#8
Pomysł mi się podoba. Widziałam to na jednym forum, tam można było kupić przyklejenie tematu na miesiąc, zmianę nicka i tego typu rzeczy związane z forum.
Cytat:Dodajcie jeszcze możliwość obwarowywania nimi innych użytkowników. Taki "bajer" pozwoli na płacenie za komentarze :>
Ten bajer mógłby być świetnym sposobem na płacenie za komentarze szczególnie wartościowe dla autora, taki dodatek do tego, co daje administracja.
"Zamiast tego z głębi nas wydobywa się warczenie, spokojne i dźwięczne, niepasujące do naszego wieku i egzystencjonalnej kruchości." "Filozof i wilk" Mark Rowland
Odpowiedz
#9
Rozważcie system który funkcjonuje na launchpadzie.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#10
(27-06-2013, 09:33)Hermi napisał(a): Ten bajer mógłby być świetnym sposobem na płacenie za komentarze szczególnie wartościowe dla autora, taki dodatek do tego, co daje administracja.

Nie wiem, czy to dobry pomysł, bo tak naprawdę zakładasz, że na forum są jedynie osoby, które godnie znoszą krytykę i są gotowe nawet za to nagrodzić "pieniążkowo". Tymczasem wielu użytkowników może się połasić na pieniążki do tego stopnia, że będzie wolało wystawiać dobre opinie, nawet wbrew swoim odczuciom odnośnie tekstu, byle tylko zostać wynagrodzonym za "szczególnie wartościowy komentarz"...
W społeczeństwie idealnym by się przyjęło, ale fora internetowe (nawet VA) takie niestety nie są...
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#11
Słuszna uwaga Laj, warto przemyśleć coś takiego i zwrócić uwagę również na zagrożenia wynikające z tego typu systemu(właśnie pod takim kątem jaki przedstawiłeś), a nie skupiać się tylko na ewentualnych korzyściachSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#12
Dla mnie to jest to samo, co różne dodatki do cs'a. Nie uświadczysz już normalnego, standardowego servera cs'a. Na każdym jest za to multum kolorowych napisów, od reklam, przez podane obrażenia zadane/otrzymane, po rankingi i inne d**erele, które jakoś mnie nie rajcują. No i co chwila słychać jakieś podniecone: HEADSHOT!, albo JESTEŚ ZAJ****TY!, czy ŁAAAAAŁ! itp.

Rzecz zwyczajnie zbędna; pstrokata a wywołująca nieporządane procedery, typu nabijanie postów, tudzież tych postów rozciąganie i tuczenie. Nie zrozumcie mnie źle, nie twierdze, że same czarne barwy spłynął na forum dzięki tej waszej "zabawie" (ba! uważam, że wystąpi to jedynie sporadycznie, bo zależy od osoby i jej aspiracji) i jest to szatański wynalazek - skąd. Ale zwyczajnie nie widzę do tego potrzebyUndecided Zaraz zrobi nam sie z forum pudelek. Już widzę te naglówki na stronie startowej: "MIRIAD najuboższym użytkownikiem forum! Zbieramy na jego utrzymanie, czy nie? Wyślij SMS pod numer..."

Tongue ale, jak mawia mój antyidol, róbta co chceta!
Odpowiedz
#13
Pojawiła sie możliwość podejrzenia jak wygląda "firmowy" długopis Via Appii Smile
Zainteresowanych zapraszam do wątku SKLEP. - http://www.via-appia.pl/forum/showthread.php?tid=12056
Odpowiedz
#14
W celu zachęcenia do podawania swoich nominacji m.in. do wyboru VAP oraz OP, w dziale konkursy został zwiększony mnożnik dwukrotnie!
Zachęcam do typowania najlepszych tekstów na forum. Smile
Odpowiedz
#15
Post średnio jest wielo wielo wielo i jeszcze więcej większy niż kopiuj wklej link plus dwa zdania :]
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości