Starocie
#1
Większość moich prac było malowanych dla kogoś więc niewiele mi się ich ostało. Nigdy ich wcześniej nie zamieszczałam. Stwierdziłam, że nie warto wklejać tu bazgrołów z zeszytów szkolnych.

1. Ten naszkicowałam jakieś 10 lat temu.

http://img33.imageshack.us/img33/4964/1001af.jpg

2. To jest córeczka mojej koleżanki.

http://img515.imageshack.us/img515/5484/2001i.jpg

3. Ten szkic był robiony na podstawie innego już istniejącego obrazu (nie mojego autorstwa) lecz nieco go zmodyfikowałam.

http://img812.imageshack.us/img812/8132/3001nk.jpg
Odpowiedz
#2
Wybitne. Bardzo podoba mi się ten styl. Zwłaszcza, że przypomina on rysunki mojej znajomej, która niestety przeprowadziła się z mojego miasta. Masz talent. Rolleyes
Agrippa Von Nettesheim
Muzyka uspokaja umysł, ułatwia wzlot myśli, a gdy trzeba, pobudza do walki.
Odpowiedz
#3
Rysunek pierwszy- prawie go nie widzę, bo jest strasznie jasny (chyba to coś z moim monitorem), ale widzę jego zarysy i podoba mi się.

Rysunek drugi- jakoś nienaturalnie wygląda, ale i tak widać , że umiesz rysować.

Rysunek trzeci- najładniejszy, jest piękny, to potwierdza, że masz talent.

Czekam na więcej rysunków.
Mejk
Odpowiedz
#4
Witaj,

1. Bardzo jasny, ciężko coś o nim powiedzieć.
2. Zbyt mocno zaznaczone oczy, w porównaniu z delikatnie rozmazaną resztą. Dopracowałabym dłoń, którą dziecko ma pod nóżką.
3. Od razu skojarzył mi się Luis Royo. Pięknie narysowane. Nie ma się do czego przyczepić. Po prostu pięknie.

Gratuluję.

Dużo weny życzę, pozdrawiam,
Lilith
Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tutaj.
William Shakespeare
[Obrazek: gildiaPiecz1.jpg]
Odpowiedz
#5
Pozwolisz,że się wypowiem. Chociaż w życiu nie rysowałem,to jakieś tam pojęcia o sztuce mam,bo mój tata jest malarzem/rzeźbiarzem.

1.Całkiem niezły,aczkolwiek trochę zbyt słaby rysunek. Tak samo jak na rysunku numer 2,oczy są trochę za mocno zaznaczone u tego wilka. Zostawiłaś też dużo miejsca,można by się namyślić czy czegoś tam jeszcze nie narysować.

2.Tak szczerze to mi się nie podoba. Trochę jednak brakuje szlifu,zdecydowanie za mocne podkreślenie oczu. Kłuje też trochę ten miś,bo jest jakby asymetryczny do reszty rysunku,ot w złej "płaszczyźnie".

3.Ten jest chyba najlepszy,ale znowu według mnie te oczy dziwnie wyszły. Tak poza tym to rysunek jest dobry Smile

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#6
Pierwsze dwa rysunki były wykonane bardzo dawno temu. (miałam ok 14 przy pierwszym i ok. 17 przy drugim) Trzeci narysowałam rok temu, więc trochę się rozwinęłam od czasu tych pierwszych. Tak jak pisałam maluję zawsze dla innych i w efekcie w domu prawie nic mojego nie mam. Jednak od tej pory będę sobie skanować przed oddaniem i wam tu umieszczać Big Grin
Odpowiedz
#7
Pierwszy rysunek tłumaczy wiek. Nie jest zbyt dobry, ale jak na 14 lat, to naprawdę, można być zadowolonym.

Drugi rysunek... lepszy miś od dziecka. Ładne zaakcentowane oczy, ale zbyt mocno w porównaniu z jakością całego szkicu.

Natomiast trzeci rysunek wreszcie znamionuje talent. Nie mam zbyt wielu zastrzeżeń, ładnie chwytasz kształty, nie przesadzasz z kreską, dobra gra odcieni. Przyczepię się proporcji, bo choć wszystko jest jeszcze zawarte w normach, to powiem: uważaj na to, bo przez proporcje można zawalić świetne rysunki.

Porysuj sobie usta w różnych pozach mimiki - to działa Smile bo tutaj do ust mam zastrzeżenie, ale wszystko można poprawić w tej kwestii. Aha i kciuk przykuwa uwagę. Kciuk dłoni na ramieniu - wygląda na złamany Smile

Rysuj. Nie warto marnować tego co masz już teraz.

Pozdrawiam
Archanioł
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz
#8
Zgadzam się z Archaniołem Smile Dobrze,że pokazałaś wszystkie 3 rysunki bo widać,że się rozwijasz artystycznie Smile Nie mogę się doczekać jakiś nowszych prac.

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#9
Wtrącę swoje trzy grosze zaobserwowane okiem przyszłej pani plastyk Wink
1. i 2. - do zapamiętania: rysunków nie rozmazujemy palcem. Szarości otrzymuje się szrafując(czyli kreśląc tysiące delikatnych kresek) Wink
2. Oczy są bardzo atrakcyjnym punktem w portretach i najczęściej skupiają całą uwagę odbiorcy, ale przysięgam Tobie, że nie są najciemniejszym punktem w rysunku. Paznokieć także nie. Coś, co dla nas jest detalem wpadającym w oko, w rzeczywistości nie ma aż takiego znaczenia. Za to trójwymiar sylwetki i osadzenie jej w przestrzeni(jakieś tło?) są znaczące.
[Rysowane ze zdjęcia? Z doświadczenia wiem, że dzieci do pozowania są kiepskie... Wink]
3. Oczy j/w. Wachlarz wygląda na narysowany mechanicznie, bez większej obserwacji z natury(a choćby i nawet ze zdjęcia). No i kontury(paluszków, ust, maski, ozdób we włosach...) - są umowne, w rzeczywistości ich nie ma Wink

Ale nie martw się, po mimo tych wszystkich błędów, myślę, że masz predyspozycje(nienawidzę słowa "talent") Smile W końcu "nikt nie urodził się potrafiąc rysować". A rysuj, rysuj, rysuj, bo każdy kolejny rysunek będzie coraz lepszy Smile
Odpowiedz
#10
Trzeci szkic zdecydowanie najbardziej zadowolił moje gusta.
Reszta również bez zarzutu.
Dobrze operujesz zwłaszcza odcieniami szarości.
Way to goSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości