Czcionki - rzecz warta uwagi?
#1
Witam wszystkich! Na samym początku chciałbym podkreślić, że zarejestrowałem się na tym portalu stosunkowo niedawno więc nie orientuję się czy taki wątek był już poruszany. No właśnie - jak to wygląda u Was? Macie jakieś ulubione czcionki, którymi się posługujecie i chcielibyście się nimi podzielić? A może to rzecz, do której nie powinniśmy przykładać większej uwagi podczas pisania w popularnym "Wordzie"? Zapraszam do rozmowy.
Odpowiedz
#2
Calibri wygląda ładnie, ale jak już gdzieś posyłam tekst to w Times New Roman, bo chyba jest najpopularniejsza. Ogólnie mało o tym myślę na co dzień, raczej dopiero przy finalnym składzie. Tongue
Odpowiedz
#3
Mi się podoba Book Antigua i w niej piszę wszystkie teksty. Myślę, że czcionki to fajne urozmaicenie, ale ich brak nie zrobiłby mi szczególnej różnicySmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#4
Myślę, że przy miniaturkach czcionka nie ma znaczenia. Ale przy dłuższych tekstach - calibri lub times new roman, im bardziej udziwnione, tym gorzej się czyta - uwierzcie, wiem z doświadczenia.
Would you like to say something before you leave?
Perhaps you'd care to state exactly how you feel?
We say goodbye before we've said hello
I hardly even like you
I shouldn't care at all

Odpowiedz
#5
Używam Times New Roman, pogrubiam tytuł. Mam kilka czcionek poza tymi standardowymi, ale używam ich tylko w pracach graficznych. Czcionka nie ma dla mnie znaczenia gdy piszę lub czytam - chyba, że jest wyjątkowo dziwaczna lub jej kolor nie wyróżnia się od tła przez co w ogóle nie mogę nic przeczytać Dodgy
"Zamiast tego z głębi nas wydobywa się warczenie, spokojne i dźwięczne, niepasujące do naszego wieku i egzystencjonalnej kruchości." "Filozof i wilk" Mark Rowland
Odpowiedz
#6
Helvetica!
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości