Pomocy proszę!!
#1
Otóż, z racji tego, iż cierpię na potworne zaparcie twórcze, zwracam się do was o pomoc... Drodzy forumowicze, proszę, wymyślcie mi jakiś temat i początek(wstęp) fabularny do jakiegoś opowiadania SF Sad

Swoją drogą to ciekawe ćwiczenie, pisać na temat narzucony z góry, kiedyś mi pomagało...

Z góry dzięki za pomoc...

Wasz kochany Pusjel :*
I have whirled with the earth at the dawning,
When the sky was a vaporous flame;
I have seen the dark universe yawning
Where the black planets roll without aim,
Where they roll in their horror unheeded, without knowledge or lustre or name.


H.P.Lovecraft "Nemesis"
Odpowiedz
#2
Naukowiec zbudował robota, który potrafi wszystko ... Ugotować obiad, a także przenieść właściciela w inny wymiar czasowy.
Czasami jesteśmy panami świata, częściej jego cieniem.
Odpowiedz
#3
To rzuć komuś wyzwanie na naszej arenie. Na pewno ktoś się znajdzie z góry ustalonymi zasadami. Wink
Nie wszyscy mogą być aniołami, ale każdy może być człowiekiem.

Odpowiedz
#4
Przeniosłem do odpowiedniego działu. Na drugi raz przeczytaj dokładnie opis działu, w którym zamieszczasz wątek. -rr-
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#5
Fakt, Pusjelu. Na takie nieco przymuszanie się i jakieś odgórne zasady, Arena to bardzo dobre miejsce Wink
Odpowiedz
#6
Liczysz, że ktoś ci podsunie jakiś sensowny, oryginalny i dobry pomysł? Hym. Jeśli miałbym takowy to wolałbym sam go rozwinąć, a nie oddawać innym. Próbuj na arenie.
I don't mean to sound bitter, cold, or cruel, but I am, so that's how it comes out.
Odpowiedz
#7
Też sądzę, że nie powinnaś od nas chcieć pomysłu, ale skoro już piszę to Ci podam jakiś pomysł, ale tylko pomysł. Napisz coś no np. o tym jak się żyło w starożytnej Grecji, opowiadanie o zwykłych nastolatkach którzy przeżywają różne przygody spotykają się i pewnego dnia jeden z nich znajduje maszynkę dzięki której cofają się do ery dinozaurów albo i do starożytnej Grecji. Coś o czarodziejach i ich przygodach. Jest tyle pomysłów. Też czasem mam kryzys, ale nie teraz. Te opowiadania nie są mi potrzebne, bo kiedyś je pisałam i jakoś mi nie wychodziło. Piszę Ci z mej dobroci, ale błagam Cię nie pisz o tym! Wysili swój móżdżek!
Oceniam szczerze , mnie proszę także oceniać szczerzę .
Odpowiedz
#8
Cytat:Też sądzę, że nie powinnaś od nas chcieć pomysłu, ale skoro już piszę to Ci podam jakiś pomysł, ale tylko pomysł. Napisz coś no np. o tym jak się żyło w starożytnej Grecji, opowiadanie o zwykłych nastolatkach którzy przeżywają różne przygody spotykają się i pewnego dnia jeden z nich znajduje maszynkę dzięki której cofają się do ery dinozaurów albo i do starożytnej Grecji. Coś o czarodziejach i ich przygodach. Jest tyle pomysłów. Też czasem mam kryzys, ale nie teraz. Te opowiadania nie są mi potrzebne, bo kiedyś je pisałam i jakoś mi nie wychodziło. Piszę Ci z mej dobroci, ale błagam Cię nie pisz o tym! Wysili swój móżdżek!
Podam ci pomysł, ale nie korzystaj z niego?
Cytat:jeden z nich znajduje maszynkę dzięki której cofają się do ery
Na przykład maszynkę do golenia.
nie jestem zupą pomidorową,
żeby mnie wszyscy mieli lubić
Odpowiedz
#9
Pusjelu - wyzywasz kogoś na Arenie Literackiej i jesteś w domu. ;] Wymóg - sci-fi. Uzgadniacie temat, ew. osoba wyzwana daje temat. W czym problem? Tongue Jakbym miała świetny pomysł na opowiadanie sci-fi, to bym je sama napisała, a nie podrzucała komuś, no nie? ;>
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości