Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PRL Fantasy cz. I
#16
Również na razie przeczytałam pierwszą część. Były momenty, że zastanawiałam się skąd ty bierzesz takie fajne teksty. Uśmiałam się strasznie. Postaram się przeczytać pozostały tekst, i przy okazji podpiszę się pod tym co napisała Absinthe - krótsze fragmenty, w czasie czytania robiłam chyba ze cztery przerwy. Smile
Pozdrawiam.
May the Force be with you.
Soon I'm gonna be a Jedi. No, I'm a Jedi.
Odpowiedz
#17
Od przybytku głowa nie boli... Big Grin

Dzięki, zapraszam do dalszej lektury, a uwagi wezmę sobie do mego złośliwego serca - krótsze fragmenty, racja.
Odpowiedz
#18
Ha, przeczytałam całe! Szkoda, że tak szybko się skończyło...

Ciekawe czy ten wąsacz nadal ma ten pierścień... ale chyba go zgubił, jakoś zaraz przed drugimi wolnymi wyborami...
Nad wszystkim, co robię, unosi się niezłomne poczucie ironii.

Czułem się jak pływak na pełnym morzu, było wspaniale, póki pozwalałem nieść się słowom, ale kiedy próbowałem zgłębić ich znacznie, natychmiast tonąłem.


— Jim Morrison
Odpowiedz
#19
Strasznie mi się spodobało! Czułam się jakbym przeniosła się do innego miejsca w innym czasie ( a o to chyba chodziło). Zwarte i na temat, świetne teksty, musisz ujawnić kiedy napada cię wena na takie cudeńka.
Pozdrawiam Rue Smile
Czy bóg chce zapobiegać złu, lecz nie może?
Zatem nie jest wszechmocny.
Czy może, ale nie chce?
Nie jest więc miłosierny.
Czy może i chce?
Skąd zatem zło?
Czy nie może i nie chce?
Dlaczego więc nazywać go Bogiem?
Odpowiedz
#20
Genialny tekst! Niesamowity po prostu Big Grin Gratuluję pomysłu, piszesz naprawdę świetnie i po raz kolejny udowodniłeś, że w pisaniu opowiadań humorystycznych po prostu nie masz sobie równych. Genialny PRL-owski klimat, świetny humor i równie świetne zakończenie. Gratuluję zacnie wykonanej roboty i zwycięstwa w "Tekście Miesiąca" Big Grin
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#21
Cytat:Prawże, kmiotku, bo cię płazem zdzielę! Gdzież trafił sir Roderyk?!

Zarąbisty tekst. Big Grin Matko, gdzieś ty się uchował. Ubaw po pachy. Ja chcę jeszcze!!!

Masz ciekawe poczucie humoru. Przydało by się takich więcej Wink Forma też jest w miarę poprawna. Fajnie komponujesz stary styl mowy z dzisiejszym. Wychodzi to na prawdę dowcipnie. Podoba mi się ta historyjka, fajnie by było poczytać ciąg dalszy...

Ocena:
5/10
Nie wszyscy mogą być aniołami, ale każdy może być człowiekiem.

Odpowiedz
#22
Niesamowite, wczoraj przeczytałem tylko połowę, bo mnie oczy zaczęły boleć, a potem przez całą noc myślałem o tym, jak oni tego Roderyka odeślą xD
Świetne, czekam na jeszcze Smile
Odpowiedz
#23
Zaproszony do skomentowania tekstu, przeczytałem go i jestem pełen podziwu dla autora. Zwykle nie doczytuję do końca zamieszczonych na forach opowiadań, a PRL przeczytałem za jednym zamachem. Nie przepadam za rozbudowanymi opisami literackimi i na początku tekstu tak było. Zacząłem ślizgać oczami po monitorze, żeby wyłapywać istotę akcji. Jednak szybko zaprzestałem tej praktyki, bo akcja przyspieszyła i napawałem się każdym słowem.
Podziwiam autora za pomysłowość, warsztat literacki, poczucie humoru. Ten tekst biorę sobie za wzór do naśladowania.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#24
świetne opowiadanieSmile))
Poeta jest jak dobre wino, powinien sporo leżakować .
Odpowiedz
#25
1. Analiza

Jest to jeden z nielicznych tekstów na Inku, którego nie trzeba analizować fragment po fragmencie, tylko dlatego, że jest za długi.

2. Zestawienie
  • Język - Bardzo dobrze to wygląda. Styl zadowala, pieści podniebienie czytelnika.
  • Logika - Właściwie nie ma do czego się przyczepić.
  • Interpunkcja - Zero problema!
  • Bohaterowie - Wyraziści, fajni, mocni, prawdziwi.
  • Pomysł - Nowatorskie to to jest!

3. Podsumowanie

O dobrych tekstach piszę zawsze oszczędnie, bo do pochwał nieskorym, jednakże - ten tekst pochwalić muszę. Chyba jedyny na Inku, przy którym stwierdziłem, że "będą z niego ludzie"!

4. Plusy i Minusy

Plusy:
  • Pomysł
  • Styl
  • Humor
  • Autentyczność świata przedstawionego

Minusy:
  • Drobne zgrzyty, które są praktycznie nie do wychwycenia

OCENA NUMERYCZNA 1-10:

8/10
Jeżeli myślisz, że Twój tekst jest dobry, napisz do mnie.
Wszystko da się naprawić.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości