Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POEZJA (abecedariusz)
#1
Alfabetu zbieram rozsypane litery
Buduję jak z klocków wyrazy
Cud nowego  słowa
Dzień już nie jest jak co dzień
Elipsa myśli kręci się bezustannie
Figury retoryczne dyktują warunki
Gra w tajemnice i sekrety
Hiperbola już  nie przeraża
Inwersją odwróciłem wydarzenia
Jedna druga trzecia strofa
Kocham i jestem kochany
Lekko stąpa po moim pokoju
Łaknę jej delikatnego dotyku
Moja prześliczna błękitnooka
Nieśmiertelna i wiecznie młoda
Ogarniam treść ostatniego snu
Piszę  piszę cały czas piszę
Radość serca ze spełnienia
Skrzydła  mam u ramion
Taki jestem  prawdziwie wolny
Uwolniłem marzenia i prorocze wróżby
X lat oczekiwania  odchodzi do lamusa
Wybrałem ją  pośród milionów metafor
Została  ze mną na zawsze
 
 
Odpowiedz
#2
Kurde mol , cholibka - i znów ... Aż się prosi żeby zrobić z tego rytmiczną fraszkowaną rymowankę . Please? Podziałaj ...
Odpowiedz
#3
Moja ulubiona forma to wiersz rymowany
ale kiedy tak piszę to czytam , że to oklepana forma
dlatego na wszelki wypadek piszę czasami w bieli
Odpowiedz
#4
Ale tutaj aż się prosi ...
Odpowiedz
#5
pisanie nie polega na tym samym co naprawa samochodu
Odpowiedz
#6
A na czym polega pisanie? W naprawie samochodu zresztą jest sporo poezji, bo trzeba mieć warsztat, narzędzia i później samochód ma jeżdzić. Ten tekst nie spełnia tych warunków. Wiersz owszem złożony ze sprawnych słów, ale nie chodzi.
Odpowiedz
#7
Marcinie
przeczytaj co sam napisałeś ?
,,Wiersz owszem złożony ze sprawnych słów, ale nie chodzi.,,
------------------------------------------------------------------------------
Krytyka dla samej krytyki to jest krytykanctwo i ty jako autor z pewnym doświadczeniem powinieneś o tym wiedzieć najlepiej.
Odpowiedz
#8
Marcin i Błażej zrobili za mnie robotę. Ja lubię takie zabawy, a i mam do nich sentyment, już z ważniejszych powodów--- fascynują mnie na przykład badania pod względem formy poetyckiej Psalmów Alfabetycznych (sentyment wynika również z tego, że tęskni się do studiów--- ale to już tylko osobisty wtręt, nie dotyczący tekstu powyżej), które po sięgnięciu po po brzmienie w oryginale aż czasami uczą pokory, gdy sobie człowiek włączy w sobie, jako piszący, zadowolenie z własnych "osiągnięć warsztatowych".

A tu? No, aby Cię zdopingować, daję 3/5 bo na tyle ta gra zasługuje, a Autor---?---- potrafi, w co wierzę, mocniej kopnąć i zmusić do rozwarcia japy u zaskoczonego czytelnika. Czego Ci szczerze życzę i jak otworzę japę z zaskoczenia, to o tym nie omieszkam zakomunikować...
[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#9
Samochód jak sama nazwa wskazuje chodzi. To si nazywa bodajże gra słów. A silnik gra, pewnie dlatego, że ma gary.
Odpowiedz
#10
(02-02-2018, 15:17)Marcin Sztelak napisał(a): Samochód jak sama nazwa wskazuje chodzi. To si nazywa bodajże gra słów. A silnik gra, pewnie dlatego, że ma gary.
OCZYWIŚCIE
ale skoro ma sprawne części
to dlaczego nie chodzi ?
może zabrakło jedynie paliwa 
czyli bezinteresownej życzliwości ?
Odpowiedz
#11
Ależ ja jestem życzliwy, ostatnio to prawie dla wszystkich.
Odpowiedz
#12
ano właśnie
PRAWIE dla wszystkich
a to tacy sami ludzie
jak ty Marcinie
Odpowiedz
#13
Nie ma dwóch takich samych osób, na szczęście. I mylisz się Maćku, nie należysz do grupy osób, którym jestem nieżyczliwy. W porządku, nie chcesz rad, nie chcesz grzebania w swoich wierszach - dla mnie żaden problem. A uwaga o samochodach była bezpośrednią reakcją na Twój wpis.
Odpowiedz
#14
no nie obrażaj się
że też zawsze się obrażają się pierwsi ci,którym się zdaje ,że nikogo nie obrazili
Odpowiedz
#15
Ależ ja się wcale nie obrażam. Ugodowy jestem jak pluszowy miś.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości