Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Owiane chłodem sny(***)
#16
Życzę powodzenia gregorminie, ale to niestety przekreśli też jedną rzecz, która nazywa się Gildią.
Dlaczego? Bo niestety pisanie dobrych, albo bardzo dobrych wierszy jest ciężką pracą, a forma czyś, co jest kluczem do tego.
Jednak nikt Cię nie będzie na siłę przekonywał do tego trudu.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#17
żeby stać się dobrym poetą nie trzeba być w żadnej gildii trzeba pracować nad samym sobą a ja to robię a wam polecam wstawianie swoich prac na inne fora by się przekonać czy są aż tak doskonałe? Smile
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#18
He he, myślisz, że tego nie robimy?Smile
W Gildii można sobie poziom podciągnąć, jak ktoś się angażuje w zadania.
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#19
twoim zdaniem pisanie utworu pod obraz lub jakąś piosenkę co tb się podoba jest takie fajne? myślę że to robicie i założę się dam sobie głowę uciąć gdyby ten wiersz który tu jest był to wiersz jakieś znanego poety byś nic złego nie powiedziała tu jest po prostu Hierarchia / a ja sobie poradzę z pisaniem i o to się nie bój bo ciągle się uczę i słucham cennych porad ale na nie, nie mogę tu liczyć
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#20
Greg,

może pierwsze co do tekstu, na pierwszy rzut oka tekst nie przemyślany, a może wręcz przeciwnie? Za bardzo przekombinowany? Tylko Ty wiesz o czym dokładnie chciałeś napisać i co przekazać. A forma jest ważna, pozwala dobrze wczuć się w tekst, a tu są zgrzyty i dość spore. Można przeczytać coś i wynieść, ale w takim razie po co w ogóle chcesz się bawić w swój styl? Chcesz przekazać coś tak, by nie było podane na tacy, a z drugiej strony czepiasz się, że nie jest to rozumiane. A może by tak to wyważyć, dać subtelne wskazówki w tekście? Praca nad sobą, to też czytanie komentarzy o formie, może jesteś genialnym poetą, nie wiem, ale póki co tego jednak nie widać, zjada cię duma, a tu jednak trzeba ciut pokory. Życzę Ci właśnie tej pokory.

pozdrawiam M.
Odpowiedz
#21
haha mnie duma? lepsze podlizywanie się amen
[Obrazek: b22j.jpg]
Odpowiedz
#22
Owszem Ciebie, nie umiesz z pokorą przyjąć krytyki i wskazówek. Zamiast spokojnie wyjaśnić strzelasz focha, jakie to forum jest "be", bo chce udzielić kilku wskazówek co do formy i całokształtu. Podlizywanie się? Nie wiedziałam, że wyrażanie swojego zdanie jest podlizywaniem. Smile
Odpowiedz
#23
He he, gregorminieWink

Zadania w Gildii z obrazkami są dla tych, co nie potrafią jeszcze pisać pod gatunek, a chcą mieć wysoką aktywność.
Ostatnio bardzo ładnie członkowie piszą Limeryki - radzę baczniej obserwować. Jeden z nich znajduje się w witrynceSmile
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#24

"Spleciona sentencja" zapewne odnosi się do swoistej kontaminacji frazeologizmów "judaszowe srebrniki" i "liczyć barany".
Tekst nie jest zły, aczkolwiek nie znajduję uzasadnienia dla inwersji.



owiane chłodem
sny o minionych srebrnikach

każda gorzka chwila
osładzana przez barany

między wskazówkami
byt schowany w zegarku
dni splamione
ciszą
spleciona sentencja
Odpowiedz
#25
Trafiłem tu z tego tematu:
http://www.via-appia.pl/forum/showthread...#pid109356

Myślałem, że wiersz będzie kontrowersyjny, ale widzę że jego interpretacja jest... lub jej brak Tongue

To ja dodam, że nie liczy się tylko treść, ale i forma, bo poezja powinna jeszcze ładnie brzmieć i wyglądać, a nie tylko nieść ze sobą przekaz.

Powiem tak
Pierwsze dwa wersy świetne. Nie wiem, o co konkretnie chodzi, ale podoba mi się metafora. Brzmi fajne, bardzo poetycko.

Te barany to nie wiem, po cholerę. Moim zdaniem psują klimat, który zbudował początek, ale jeszcze są poetyckie, więc przejdą.

Końcówka totalnie sucha i nie podoba mi się w ogóle

pozdrawiam Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości