Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orzełek na piersi
#1
Orzełek na piersi


kiedyś strzelcem byłeś świetnym uwielbianym przez miliony
dziś miliony też się liczą ale nie te same
kiedyś z orłem na swej piersi gol strzelałeś upragniony
dziś już o nim zapomniałeś i zamykasz sprawę

co się z tobą stało królu gdzie twa dawna sława
przecież z orłem świętowałeś dni swojej wielkości
postarzałeś się moralnie mówić nie wypada
zatraciłeś się zupełnie w swojej zachłanności

popatrz na kibiców wiernych oni przecież wiedzą
próżno by im mydlić oczy tą marną historią
jeśli zwrócisz im ich godło to nic nie powiedzą
jeśli nie to więcej może mile cię nie wspomną

pozwól chociaż innym młodym tak jak dano tobie
kiedy orzeł na ich piersiach rozpostrze swe skrzydła
poczuć to co czuć chce wtedy każdy nasz sportowiec
że dla Polski grają właśnie to pomoże wygrać

Tomasz Kuza
#2
Hmm, no cóż z rymem i rytmem w tym wierszu jest jak z kondycją piłki nożnej w naszym kraju...Radzę przeczytać wiersz na głos (kilka razy i wystukiwać rytm palcem - cóż, brzmi dziecinnie, ale może i potknięcia Autorowi będzie łatwiej wychwycić). Co do treści, tragicznie nie jest, dobrze też nie. Jest przeciętnie, nijak... Biorąc pod uwagę butę i arogancję Grzegorza Lato, z jakich ostatnimi czasy słynie bardziej niż z młodzieńczych osiągnięć, to fraszka by się zdała mocna i satyryczna w swej wymowie...
Mnie nie przekonałeś tym wierszem (choć fan piłki ze mnie taki jak z koziej .... trąbka) Wink

P.S. Leksykalnie i stylistyczne wpadki miejscami...

Pozdrawiam.



ocena: 3/10 - za jako taką dbałość o formę
Quod me non necaverit, certe confirmabit


Nie dajmy się zwariować. Nie mam doktoratu z filologii polskiej. Oceniam według własnego uznania...
wiersze, nigdy zaś Autora.
#3
Tematykę rozumiem. Byłam kiedyś zapaloną fanką piłki kopanej, a jej kondycja w naszym kraju przygnębia mnie do tej pory. Szkoda, bo młodzież zdolna to się u nas zawsze znajdzie.

Także tematyka to mały plusik.

Rytm nie jest okej. Zgrzyta, miejscami mocno.

"rozpostrze" - długą chwilę się zastanawiałam, o co chodzi Huh Wpadka dość mocno razi.

Ocena: 3/10
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

#4
Nie zaniżaj poziomu Mestari,bo w zawodówce z polskiego miałem 3=Huh
Co zrobi orzeł? http://anagramy.net/1974048/ ewentualnie http://hamlet.pro.e-mouse.pl/uczen/?id=czasownik1
#5
Kochany Autorze, przytoczyłabym Ci tutaj zdanie mojego taty o ocenach szkolnych, ale nie wolno tutaj używać brzydkich słów Tongue
Oceniam Twój utwór i Twoja ocena z przedmiotu niewiele do tego ma.
"KGB chciało go zabić, pozorując wypadek samochodowy, ale trafił kretyn na kretyna i nawet taśmy nie zniszczyli." - z "notatek naukowych" Mestari

#6
Ale to nie ja wpadłem we własne sidła.Smile


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości