Opisz to!
#31
Takie proste dam:
Szkielet ze skrawkami mięśni i ścięgien. Zamiast oczu posiada dwa świecące punkty. Nieśmiertelny, chyba że zniszczyć pojemnik na duszę, tzw. filakterium. Posiada wielką moc magiczną, jest szczytowym osiągnięciem nekromancji.
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#32
dopiero co wstałem i już chyba wiem Smile

Licz


czytałem książki z cyklu D&D i FR Big Grin
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#33
Zgadza się, mówił ja, że proste ;P
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#34
Postać z książki proszę o imię i nazwisko artefaktu ew najemnika.


Najemnik poszukujący magicznych skarbów wraz z dwójką przyjaciół. Znajduje artefakt który przerasta jego oczekiwania jego traci przy tym wspomnianych przyjaciół. Artefakt ten jak się wkrótce okazuje przejmuje władzę nad Najemnikiem ciągnąc go w stronę brakującej części. Artefakt ten jest częścią większej całości. Pod wpływem artefaktu dopuszcza się straszliwych rzeczy. Dokonuje także nadludzkich wyczynów. Najemnik stara się walczyć z mocą przedmiotów jednak nie idzie mu to za dobrze.

Artefakt posiada moce magiczne i jest cały czerwony. Pokryty pewną substancją.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#35
Zbroja Bartuca - Władcy Krwi - nosza przez Noreca, byłego żołnierza.

OPIS:

Wielki gad osiągający nawet kilka metrów długości. Posiadał tylko dolne kończyny wyposażone w szpony. Na plecach miał wielkie, błoniaste skrzydła. Na długiej szyi zatkniętą miał głowę z paszczą wyposażoną w ostre jak sztylety zęby. Ogon zakończony jadowitą strzałką. Często mylony ze smokiem.
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#36
Wyrm? Big Grin Znak zapytanie wynika z niepewności, bo zdaje mi się, że jest kilka wariantów odp. Ale stawiam na Wyrma.Smile

PS. Sorry za angielszczyznę, bo znam tego stwora z gier RPG w tym właśnie języku, a po polsku Wyrm to oczywiście - Żmij. Smile
Odpowiedz
#37
Nie, nie żmij, ale podobne.
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#38
No to Wywerna. Smile
Odpowiedz
#39
Tak Tongue
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#40
No to moja zagadka, banał ale ciężko coś wymyślić:

Najczęściej można spotkać go na cmentarzach. Strach ten zawodzi głośnym i smutnym głosem. Jedni mówią, że jest omenem nadchodzącej śmierci. Można jednak usłyszeć także jakoby był on żałobnikiem po zmarłej osobie. Cóż - w końcu ma postać naszego najlepszego przyjaciela, spowitego w czarny kolor.

Powodzenia.Smile
Odpowiedz
#41
Mam dwie teorie obie zapewne błędne bo trudne

Pierwsza: Barghest pies-goblin z angielskich legend. Pojawiał się w nocy zawodząc. Każdy kto go ujrzał wkrótce umierał. ew jego "brat bliźniak" Black Shuck upiorny czarny pies.

Druga: mało prawdopodobna bo wątpię że ktoś na forum zna podania szkockie ale Cù Sìth.
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#42
Szukałbym bardziej na naszym podwórku. Tongue To bardzo ponury upiór.

PS. Po zastanowieniu można uznać. Smile
Odpowiedz
#43

Okrutne obłąkane bóstwo. Często uznawana za szaloną za sprawą zachęcania swych podwładnych do bratobójczych wojen. Wyznawcy tej bogini zamieszkują tunele głęboko pod powierzchnią ziemi. One sama związała się z elfim bogiem, mieli dwójkę dzieci. Jej wyznawców cechuje strach i wszechobecny terror. Wywyższa kobiety przez co tylko one mogą być jej kapłankami.


Występuje w książkach i grach.



powinno być łatwe nie mam czasu na wymyślanie xD
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#44
Lolth

Opis:

Istota płci żeńskiej. Na pozór niczym nie różni się od normalnej kobiety, jest nawet wyjątkowo urodziwa, jedynym dodatkiem jest krowi ogon. Jeśli istota ta uwiedzie mężczyznę, który nie zauważy tej różnicy, wtedy słuch o nim zaginie (mężczyźnie). Jednak jeśli zwycięży miłość i dwoje weźmie ślub, ogon odpada, a ze wspólnego łoża urodzą się zwyczajne dzieci.
Lovercraft

"Każda godzi­na ra­ni, os­tatnia zabija."
Odpowiedz
#45
Huldra

teraz postaram się o coś bezgooglowego:

Na jednym z filmików na youtube pewien marynarz twierdzi, że narwale obroniły jego statek przed atakiem ten potwora. Oczywiście to zwykłe bujdy, albo co najwyżej pijacki sen przesiąkniętego rumem starego capa, gdyż ta wszechpotężna zła istota nikogo nie atakuje i od eonów trwa w uśpieniu.
Ma kilka nazw i imion, lecz to prawdziwe jest niemożliwe do wymówienia. Ten gigantycznych rozmiarów stwór uzbrojony jest w cały arsenał morderczych narzędzi: od macek po ostre szpony.

Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości