Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obręcz
#1
Wprost spojrzawszy zarzucił swe brzemię, po czym odwrócił myśli i w ogniu sromoty zstąpił na padół. Otworzywszy znów oczy, podążył w stronę przyszłości, daleko jednak nie uszedł. Obręcz zaciskała się coraz mocniej, im dalej występował z kręgu własnego jestestwa, rozluźniała się jedynie, gdy wystraszony bólem kierował się znów ku wnętrzu. Nie poddawał się jednak, podejmując kolejne próby, ilekroć wracały mu siły. Po wielu próbach uszczerbek w obręczy był wyraźny, do jej ostatecznego przerwania było jednak daleko.
Odpowiedz
#2
Przyznam szczerze, że przeczytałem bez emocji. Mam zastrzeżenia co do szyku zdań, chyba, że tak miało być (stylizacja?). Po słowie spojrzawszy powinien stać przecinek.

Pozdrawiam
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz
#3
Przeczytałem i rozumiem zamysł, ale wydaje mi się, że aby opisać należycie proces takiej mozolnej walki, trzeba nie kilku zdań, ale kilkunastu stron. Za krótka objętość, żeby czytelnik poczuł to, co ma poczuć.

Miałeś coś do przekazania i to się chwali, ale za krótko to napisałeś jak na mój gust.
Odpowiedz
#4
Szyk zdań miał wskazywać na powagę, staropolskość języka, ale wyszło trochę głupio i trochę śmiesznie, bo nie bardzo umiesz się tym posługiwać. Dodatkowo zmienia się w trakcie pisania. Na początku jest dziwaczny z dodatkiem staropolskiego słownictwa. Z każdym zdaniem szyk zaczyna wyglądać coraz bardziej normalnie, zostaje jedynie słownictwo. Na końcu nie ma już ani tego ani tego. Taka różnica bardzo źle świadczy w przypadku tak krótkiego tekstu.
Poza tym to wygląda jak kilka zdań wyrwanych z jakiegoś dłuższego opowiadania. Nie bardzo wiem po co coś takiego w ogóle zamieszczać.
Jest różnica między słowem "Miniatura" a "Fragment". A to jest ewidentnie fragment. I to słaby.

1/5
Life is what happens to you when you're busy making other plans ~ J. Lennon
[Obrazek: Piecz1.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości