Myśli niedoszłego samobójcy
#1
Mam taki problem. Piszę powieść o dziewczynie, której nie udało się popełnić samobójstwa i wylądowała w szpitalu. Stanęłam przy rozmowie z psychologiem. Kiedy miałam doła łatwiej mi się to pisało ale teraz wypalił się dołek i nie wiem jak prawidłowo oddać atmosferę panującą w jej głowie. Szukam motywacji. Czy mielibyście jakiś pomysł? Moja bohaterka ma 18 lat, kończy liceum. Powodem jej próby samobójczej była zdrada przyjaciółki. Dziewczyna jest słaba emocjonalnie i łatwo poddaje się presji. A psychologiem jest młoda kobieta, świeżo po studiach. Pełna zapału i z głową pełną nietypowych kuracji dla swoich pacjentów. Ciągle uśmiechnięta optymistka. Nie mam kompletnie pomysłu jak zabrać się za przeprowadzenie ich pierwszej rozmowy. Nie chodzi mi tu o to aby ktoś z was napisał za mnie tą scenę. Proszę jedynie o jakieś wskazówki. Wasze opinie lub pomysły.
Odpowiedz
#2
Myślę, że mogą pomóc Ci 2 filmy, z których w jednym znajdziesz doskonały portret psychologa, a w drugim bardzo ciekawy obraz chaosu panującego w głowie sfrustrowanej dziewczyny (może nie do końca samobójczyni, jednak można wiele wykorzystać...).
Oba łatwo znaleźć w wypożyczalniach, lub obejrzeć online w sieci.
1. "Buntownik z wyboru" - Robin Williams gra przefajnego psychologa, z nietypowym podejściem do nietypowego pacjenta (Mat Damon). Przy okazji, kawał dobrego kina.
2. "Zdjęcia Ginger II" - Emily Perkins genialnie odgrywa rolę wewnętrznie "rozszarpanej" przez uczucia dziewczyny. I choć samobójstwa nie popełnia, jednak to, przed czym ucieka wywołuje w niej tak skrajne emocje i tak dosadnie przez aktorkę oddane, że osobiście dałbym Oscara jej i scenarzyście Smile.

Życzę powodzenia Smile!
[Obrazek: eyes480c.jpg]

Mruczę, więc jestem!



Odpowiedz
#3
Hmmm. Ciekawe. Dzięki. Zapoluję na nie w sieci. Choć ten pierwszy skądś już pamiętam. Chyba go widziałam. Swoją drogą, nigdy nie korzystałam z wiedzy filmowej. Smile
Odpowiedz
#4
Jeżeli Ci to w czymkolwiek pomoże, to informuję, że "Buntownik z wyboru" będzie jutro (we wtorek 23.03.2010) o 20:25 na TVP 1 Smile

Życzę miłego oglądania i wielu wrażeń Smile.
[Obrazek: eyes480c.jpg]

Mruczę, więc jestem!



Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości