Mitologia i wierzenia Słowian i Skandynawów.
#1
Jak w temacie. Jeśli ktoś interesuje się mitologią skandynawską lub słowiańską, albo chciałby poznać te mitologie, piszcie tutaj. Myślę że jest wiele aspektów do przedyskutowania. Znajdzie się wiele mitów, które mogą zaciekawić i rozbawić nawet człowieka który się tym nie interesuje.
Odpowiedz
#2
Ja byłbym zainteresowany jakimś artykułem albo chociaż opisem jakiegoś słowiańskiego bóstwa. Bo sam jestem na tyle leniwy, że mi się nie chce grzebać. Zachęć mnie, mości Kalesonie!
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#3
A ja mógłbym przeczytać coś o mitologii nordyckiej, znasz sie na tym??
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#4
Znam się trochę na mitologii skandynawskiej, a co do słowiańskiej to jest bardzo niewiele pozostałości. Postaram się Wam to streścić w najbliższych dniach. Wybaczcie mi, ale ostatnio mam masę spraw na łbie i ciężko mi pogodzić forum i życie prywatne.
Odpowiedz
#5
Spokojnie, nie pali sięSmile
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#6
Dawaj jakąś sagę - o Fafnirze albo Ygdrassilu
One sick puppy.
Odpowiedz
#7
Może też być coś o Fenrisie i NidhogguSmile
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#8
Mitologia Słowian to ciekawa rzecz Tongue
ja wam mogę podrzucić artykuł: http://slavinja.republika.pl/religia.htm
Nie wiem jak znalazł się w zakładkach, no ale nie ważne... Miłej lektury Tongue
Tak się bawię.
Odpowiedz
#9
Dam głównie mitologię Słowian i ich zwyczaje i wierzenia (obyczaje itp). Nie lubię Skandynawów, aczkolwiek ich mitologia nie jest mi obca Big Grin
Odpowiedz
#10
Czemuż to nie lubisz Skandynawów, mój pogański bracie? Big Grin
One sick puppy.
Odpowiedz
#11
No właśnie? Ja uważam ich za bardzo interesującą kulturę. A ich wierzenia i legendy są fascynujące.
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#12
To tak dla równości wrzucę 2 ballady - jedną skandynawską a jedną słowiańską do działu "Poezja"
One sick puppy.
Odpowiedz
#13
Ale Twoje?
Nie robię wyjątków. Czarny, niebieski, pomarańczowy, czy nawet zielony jak zajdzie potrzeba.
Odpowiedz
#14
Mroczne_Kalesony, a miałbyś jakieś linki do dobrych materiałów związanych właśnie ze skandynawami i słowianami (nie tylko mitologia, ale np. rynsztunek wojenny, kultura etc.)? Bo się zbieram z zamiarem napisana czegoś w stylu Conana, ale w realiach zbliżonych właśnie kulturowo do wyżej wymienionych, przy czym, żeby coś opracować, najpierw trzeba mi się dokształcić Wink
Odpowiedz
#15
odsyłam zainteresowanych do powieści Pawła Rochali "Bogumił Wiślanin", na końcu jest dość obszerny rozdział poświęcony wierzeniom, a właściwie opisy bóstw i wszystkich postaci występujących w mitologii słowiańskiej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości