Matura Odwaga i tchórzostwo brakujące książki
#1
Witam piszę pracę maturalną na temat "odwaga i tchórzostwo analizując wybrane utwory scharakteryzuj skrajne postawy bohaterów. Przedstaw konsekwencje przyjęcia prezentowanych postaw." Chciałbym prosić o poradę gdyż brakuje mi książek mam wybrane:
1.Peter V. Brett "Pustynna Włócznia" na 100%
2.Dorota Terakowska "Poczwarka" na 100%
3.Michaił Bułhakow "Mistrz i Małgorzata"
4. -

Brakuje mi tak naprawdę dwóch pozycji gdyż nie wiem czy książka Bułhakowa do końca się nadaje. Została mi polecona przez znajomą, jeszcze nie znam jej treści.Chciałbym prosić was o ewentualne sugestie dotyczące książek i jakieś porady. Prace mam zamiar zacząć pisać pod koniec lutego.
Odpowiedz
#2
Piszesz maturę z języka polskiego, nie znając lektur?!

Nic to...

Na czasie będzie Hobbit. Co prawda to bajka dla dzieci, ale się nadaje. Polecam wybrać postać Torina lub Killiego. Bilbo będzie dobry, ale zbyt mainstreamowy Wink

Cóż jeszcze... Wiem! Mam mega tchórza dla odmiany: Rincewind ze Świata Dysku Sir Terrego Pratchetta. Poczytaj. Weź albo Kolor Magii, albo Równoumagicznienie, albo Ostatni Kontynent - tam pojawia się w całej krasie.

Pan Wołodyjowski - mam nadzieję, że to chociaż znasz?

Hrabia Monte Christo - główny bohater jest diablo odważny. Jeśli nie czytałeś - nadrób tę zaległość, bo książka jest przednia, zwłaszcza, że oparta na faktach. Zakończenie jest różne od rzeczywistego, ale również świetne.

Co do rad:
Na bogó chaosu, nie pisz pracy, tylko sam konspekt! Nie ma nic gorszego, niż wkuwanie tekstu na pamięć; zapomnisz jednego słowa i leżysz, kwicząc w bólu. Chyba że łatywiej Ci się będzie tego nauczyć. Staraj się nie pisać "a tu bohater w tej powieści zrobił tak a tak", tylko omów tchórzy i konsekwencje, odnosząc się do fabuły i takoż uczyń z bohaterami. To nie ma być wyliczanka tylko praca zbiorcza.

To tyle. Jak będziesz miał pytania lub wątpliwości - pisz.
Marks BorderPrincess napisał(a):Kto tam był sędzią, bo czegoś nie czaje. Skoro Laik zaledwie kopnął w udo, a Andrzej trafił z pięści w twarz, to czemu Laik wygrał turniej?

Odpowiedz
#3
Cezary Baryka z Przedwiośnia, Wokulski czy Izabela z Lalki, Makbet, Hrabia z Nie-boskiej, Robak z Pana Tadeusza, Zagłoba z OiM. Tak naprawdę chyba w każdej lekturze ktoś się znajdzie.
"Umierając we własnych łożach, za wiele lat, będziecie chcieli zamienić te wszystkie dni, na jedną szansę, jedyną szansę, aby tu wrócić i powiedzieć naszym wrogom, że mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam naszej wolności!" William Wallace
Odpowiedz
#4
Dziękuje bardzo za odzew i rzeczowe komentarze Wink Kapadocja mi chodzi właśnie o to żeby lektur nie było żadnych ,ponieważ nie wiem czy wiecie ale nie jest to wymagane aby były lektury dlatego szukam czegoś oryginalnego i nietuzinkowego. Quirinnos tak samo nie chcę przebierać z tych nudnych lektur które będą wałkowane po 50 razy na egzaminach chciałbym coś nowego Wink I nie chodzi o to że ich nie znam, bo mógłbym na prędce złożyć z lektur coś ale po co ? Smile Aha i czy "Mistrz i Małgorzata" się nadaje ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości