Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mała Matylda
#1
08.03.2013

https://www.youtube.com/watch?v=safeqlke5pY

Czy ja wiem?
Czy to wszystko jest jak wyśnił,
i jak znalazł?
Nie każda zawartość jest dla mnie,
ty nigdy nie byłeś mój,
chociaż ostatnio jakby trochę mniej.

Przestaliśmy być dla siebie kartką,
białą, bez wspomnień.
Lecz ja jestem jak Matylda -
wciąż szalona, trochę porywcza.

Zasadzę roślinkę w ogródku,
będzie nosiła twoje imię.
Ciekawe czy urośnie...
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#2
Lubię Leona. W sumie fajnie nawiązałaś ale czy sensownie? Moim zdaniem to jest do przemyślenia.
Ostatnia zwrotka trochę zbyt filmowa. Pierwsze dwa wersy wiersza, natomiast, to perełki.
I ich bym się trzymała. Utwór również niczego sobie, ale Shape of My heart jednak, mimo wszystko, wymiata resztę.
Pozdrawiam Wink
[Obrazek: Piecz1.jpg]

Pokój.
Odpowiedz
#3
To jeden z nielicznych filmów, ktòry wywarł na mnie wrażenie, ale to tylko podkład tematyczny do tekstuSmile
Pozdrawiam
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#4
Mało poezji w tej Twojej poezji :< Taki kawałeczek prozy podzielony na wersy to jeszcze nie wiersz, jak dla mnie. Są gusta i guściki, ale ja w poezji szukam czegoś innego - zagadki, metafory, klucza do tajemniczego ogrodu, który mogłabym zwiedzać i interpretować na różne sposoby przez pryzmat własnych wspomnień i przeżyć...
Do mnie to nie trafia, przykro mi :<
"Odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę, to jest bardzo głupie nosić szminkę w kieszeni, gdy ty patrzysz na mnie tak poważnie, jakbyś w moich oczach widział gotycki kościół. (...) I kiedy cię żegnam, moje umalowane wargi pozostają nie tknięte, a ja i tak noszę szminkę w kieszeni, odkąd wiem, że masz bardzo piękne usta."
Halina Poświatowska

[Obrazek: Piecz2.jpg]
Odpowiedz
#5
Piszę różną poezję, mniej lub bardziej prozatorską. Wiem, że nie jestem w stanie trafić do każdegoSmile
Dzięki za wizytę kaote!
[Obrazek: Piecz2.jpg]






Odpowiedz
#6
Poezja prozatorska. Dość ciekawe nawiązanie, ale do mnie niestety nie przemawia czuję jakiś nie dosyt, nie zauroczyło mnie.

Zgodzę się z Blackpepper pierwsze dwa wersy przypadły mi do gustu.

3/5
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości