Fabularnie o wyprawach krzyżowych
#1
Witam Smile

Tak jak w temacie. Nabrałem ochoty na literaturę fabularną osadzoną w realiach wypraw krzyżowych. Podkreślam słowo "fabularną", bo nie chodzi mi o książki historyczne. Aczkolwiek oparte na faktach i fabularnie... czemu nie?

Możecie coś polecić w tych klimatach?

Zastanawiam się też nad kupnem trylogii "Miecz i kwiaty" Marcina Mortki. Czytał ktoś? Opinie?

Z góry dzięki i pozdrawiam Wink
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#2
Z tematem mam niewiele wspólnego ale czytałem kilka pozycji Mortki. Po lekturze: Karaibska krucjata (dwie części) oraz Martwe Jezioro jestem naprawdę pozytywnie nastawiony do jego kolejnych pozycji. Zaznaczam jednak że często wystarcza mi prosta fantastyka Smile
Don't get too close
It's dark inside
It's where my demons hide...


"The Edge... there is no honest way to explain it because the only people who really know where it is are the ones who have gone over."
Odpowiedz
#3
O proszę, dzięki Smile Poza tym nie liczę na jakieś fajerwerki zmuszające do ciężkiego myślenia - chodzi mi o zwykłą fantastykę, kawał dobrej opowieści i tyle Smile
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#4
Dżajzas, Malbert na forum! Witaj brachu Big Grin
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#5
ROOT Big Grin No wpadłem na chwilę, zresztą wpadam co jakiś czas, dość regularnie żeby jakieś "witam" na sb skrobnąć Big Grin Poza tym naprawdę proszę o jakieś pozycje związane ściśle z tym wątkiem, proszę! Big Grin
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz
#6
Zostałbym trolem, gdybym Polecił ci "Krzyżaków".
Znam jednak pewną pozycję: >Żelazna włócznia<

Ewentualnie możesz przejrzeć poniższą listę, może trafisz na coś ciekawego.

{Klik}
Odpowiedz
#7
O, dzięki wielkie, Comeda! Nawiasem mówiąc świetna stronka, zapiszę sobie Smile
Masssssakra.

[Obrazek: 29136-65e26c5e68f2a8b1dc4d3c4283a1bf34..gif]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości