Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Damsko – męskie coś
#1
Podciągam się pod ciebie
i wiem, że nie dorosnę.
Okrywam cię kocem
przejmuję złe sny.
Jabłka łupię ze skórek
i pestki wyjmuję z cytryn.
Związany supeł na moim karku
pasuje do krawata, który ci wiążę.
Chmury nie pasują do naszego
parasola, który odwraca się
od nas, na drugą stronę,
gdy zmienia się pogoda.
Cierpkie twoje imię
posłodzą mi łzy.



Wyciśnij życie, jak słodko - gorzką czekoladkę.
Nie żałuj błędów, tylko niespełnionych marzeń.
Zrób coś, dla siebie, lecz nie od jutra.
[Obrazek: malarskie-dziela-sztuki6_s.jpg]

Odpowiedz
#2
Witaj sylwio Smile
Niestety ciągle popełniasz podobne błędy według mnie. Troszkę za bardzo przegadane, niektóre zwroty są banalne i oklepane. Niemniej, jak dla mnie jest coraz lepiej. Na Twoim miejscu spróbowałbym pisać o jakiś innych tematach niż stosunki damsko-męskie, bo przy nich bardzo łatwo popaść w banał Smile

2,5/5

Pozdrawiam
X
Jeśli masz jakieś pytanie,problem,zachciankę,marzenie lub potrzebujesz pomocy to wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć/pomóc/spełnić o co prosisz. W końcu od tego też jestem.

X
Odpowiedz
#3
To ja może wypiszę, co mi się nie podoba konkretnie.

Cytat:Podciągam się pod ciebie
bo nie wiem, jak to rozumieć. zwłaszcza wybór słowa "pod".
Cytat: i wiem, że nie dorosnę.
to samo - nie wiem, co ma tutaj znaczyć dorastanie; zwłaszcza z poprzednim podciąganiem. to są dla mnie iksy tutaj.
Cytat: Okrywam cię kocem
przejmuję złe sny.
tu już lepiej, choć kawałeczek wypadł "żałowo", czy żalowo, nie jestem pewien, nie mój greps.
Cytat: Jabłka łupię ze skórek
poważnie wątpię, czy łupanie albo łuskanie skórek jabłka to poprawne powiedzenie.
Cytat: Związany supeł na moim karku
pasuje do krawata, który ci wiążę.
hm. co też to może oznaczać. jakiś taki dramatyzm i tragedię wmawia sobie PeeL. nie wiem, czemu, zupełnie. moze wariatka?
Cytat: Chmury nie pasują do naszego
parasola, który odwraca się
od nas, na drugą stronę,
gdy zmienia się pogoda.
pomijam te chmury kopletnie od czapy i bez sensu.. hm. jak interpretować te odwracanie się parasola gdy zmienia się pogoda. to musi być jakaś alegoria. może warto napisać: gdy zmienia się pogoda mniędzy nami?? bo póki co, zdanie (czyli to całe przytoczone, cały cytat) jest zbyt dosłowne, nie ma ni cienia podpowiedzi, jak powinno się je traktować, w którą stronę iść z interpretacją. domyślam sie jednak, ze mus doszukiwać się najprostszej symboliki. prasaol - dach nad głową, a zatem coś ochronnego, może po prostu bezpieczeństwo?, sielanka?, radość? - a to wszystko "w związku". zatem "udanie/bezpieczeństwo w związku". tak? zgaduję, bo nie jest to dobrze ujęte, ale jeśli zgadłem, to dalej odwracanie się tego parasola ma symbolizować, że się ten związek sypie, przynajmniej jego nietykalność, staje się odkryty na "deszcz i niepogodę". przy czym... on to robi właśnie, gdy zmienia sie pogoda - a ta pewnie stoi tu jako różna relacja między kochankami, jakies niesnaski, jakies gorsze dni, przeciwnosci.
trochę może strzelam na oślep, ale tyle mi z tego wszystkiego wychodzi.
Cytat: Cierpkie twoje imię
posłodzą mi łzy.
no tak. dziewucha jako żywo masochistka, lubi się pławić w osobistej tragedii. tutaj np deklaruje, że lubi płakać. chyba ponadto jest z jakimś gosciem, którego imię wywołuje w niej coś niemiłego. jako masochistka pewno to lubi, więc błędne koło się zamyka.
a tak troche poważniej.. czyżby była tu mowa o miłosci niespełnionej? samo imię juz rani naszą PeeL, lecz prędko zatapia się w słodyczy łez, gdyż... nie, to na nic. nie mam pojęcia, czemu miałoby tak być. coś tu się albo baaardzo niezgadza, albo nie wyszedł ci przekaz, coś źle napisałaś. nie wiem. zawsze też to ja mogę na coś błędnie spoglądać, zbyt ułomny Undecided
Odpowiedz
#4
Dzięki za komentarz Xorrez Smile i Miriadzie też dziękuję. Miałam uśmiech na ustach czytając twój komentarz, był zabawny, a ty jesteś uroczy Smile Skomentuję wszystko jednym zdaniem - piszę bo lubię, nie dlatego, że jestem w tym bardzo dobra czy coś Wink Lubię, piszę, komentuję that's all Smile Lubię sam akt ,,tworzenia,, raz lepiej, raz gorzej, ale można coś z siebie wyrzucić bądź przekazać Smile
Pozdrawiam Smile
PS: Miriadzie zadziwiająco dobra interpretacja. Prosta jest zawsze najlepsza Tongue
Wyciśnij życie, jak słodko - gorzką czekoladkę.
Nie żałuj błędów, tylko niespełnionych marzeń.
Zrób coś, dla siebie, lecz nie od jutra.
[Obrazek: malarskie-dziela-sztuki6_s.jpg]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości