Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Być sobą
#1
jeżeli uczciwy
zaraz podejrzany
zagarnie miliony
powszechnie lubiany

gdy jest wierny żonie
znaczy że pod butem
sąsiedzi się śmieją
że nie jest kogutem

przekleństw nie używa
dużo nie wypije
po co ten świętoszek
na tym świecie żyje

historia poświadcza
życie pokazuje
jeżeli się wyróżnisz
tłum cię napiętnuje

nie kopiuj większości
miej swoje zasady
noś głowę na karku
a nie od parady
Odpowiedz
#2
prześmiewczym jest gorzkim twe pióreczko
ostrym całkiem tak jak puenta
prawda częsta z karty tej wyziera
warsztat sprawny nic nie powiem
za wyjątkiem może wszak jedynym
jeśli się wyróżnisz
tłum cię napiętnuje

czyż nie zgrabniej wówczas
wśród całości myśl ta wybrzmi
Lec, Krasicki hejże cóż wy na to wszak panowie
może tutaj fraszki nieco się poduczę
Odpowiedz
#3
(24-07-2016, 11:40)Kotkovsky napisał(a): prześmiewczym jest gorzkim twe pióreczko
ostrym całkiem tak jak puenta
prawda częsta z karty tej wyziera
warsztat sprawny nic nie powiem
za wyjątkiem może wszak jedynym
jeśli się wyróżnisz
tłum cię napiętnuje

czyż nie zgrabniej wówczas
wśród całości myśl ta wybrzmi
Lec, Krasicki hejże cóż wy na to wszak panowie
może tutaj fraszki nieco się poduczę

Rzeczywiście, lepiej brzmi. pozdrawiam
Odpowiedz
#4
Z czterech poetyckich propozycji do Szczepana przemówiła "tęsknota", ten zaś utworek już nie. Zabrzmiałby o wiele lepiej, gdyby nieco archaizmów dodać... ot Mistrz z Czarnolasu siedzi pod lipą i kpi z czasów, w jakie obrócił się wiek złoty.
Odpowiedz
#5
(25-07-2016, 20:37)szczepantrzeszcz napisał(a): Z czterech poetyckich propozycji do Szczepana przemówiła "tęsknota", ten zaś utworek już nie. Zabrzmiałby o wiele lepiej, gdyby nieco archaizmów dodać... ot Mistrz z Czarnolasu siedzi pod lipą i kpi z czasów, w jakie obrócił się wiek złoty.

Masz rację , wielkiej poezji tu nie ma- co najwyżej ukazana prawda
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#6
(25-07-2016, 20:46)skrobipiórek napisał(a): Masz rację , wielkiej poezji tu nie ma- co najwyżej ukazana prawda
Kilka wierszy i jeszcze więcej tekstów pisanych prozą schowałem do szuflady. Ktoś inny ukazał prawdę lepszym słowem. Poprawiło mi się samopoczucie, jako że okazałem prawdzie szacunek.
Odpowiedz
#7
(25-07-2016, 21:18)szczepantrzeszcz napisał(a):
(25-07-2016, 20:46)skrobipiórek napisał(a): Masz rację , wielkiej poezji tu nie ma- co najwyżej ukazana prawda
Kilka wierszy i jeszcze więcej tekstów pisanych prozą schowałem do szuflady. Ktoś inny ukazał prawdę lepszym słowem. Poprawiło mi się samopoczucie, jako że okazałem prawdzie szacunek.

Prawda jest prosta, chciałoby się powtórzyć za Panią Dominique Loreau która pisze, że prostota jest piękna. Zatem jak nie okazywać prawdzie szacunku
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz
#8
No tak, Słowacki wielkim poetą był, toteż wielką poezję tworząc nas zachwycał, jakżeby inaczej*


*ironia
Odpowiedz
#9
(26-07-2016, 17:47)miriad napisał(a): No tak, Słowacki wielkim poetą był, toteż wielką poezję tworząc nas zachwycał, jakżeby inaczej*


*ironia

Więc mam już wszystko... wszystko...teraz trzeba
Używać... pańskich uczyć się uśmiechów,
I być jak ludzie, którym spadło z nieba
Ogromne szczęście... Wszakże tylu ludzi
Większych się nad mój dopuścili grzechów
Bój się prawdziwego Boga i przestrzegaj jego przykazań. Na tym bowiem polega cała powinność człowieka.  Bo prawdziwy Bóg podda wszelki uczynek osądzeniu w związku z każdą ukrytą rzeczą, czy to dobrą, czy złą. ( Kaznodziei 12: 13,14 )


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości