A ja mam kurka problem
#1
Hejka.
Tak wiem. Długo mnie nie było. Wybaczcie. Po prostu kilka set spraw na głowę mi się zwaliło i nie mogłam... Niestety. W chwili obecnej pracuję nad opowiadaniem. Takim na 100 do 200 stron. Zresztą to nieistotne. To nie ma jeszcze nawet tytułu. W każdym bądź razie ugrzęzłam. Kurka no. I to przy takim głupim opisie....
No zobaczcie sami:
"Pojechałam tam z tatą. Znaleźliśmy owy budynek. Co nie było takie łatwe jak mogło by się zdawać. Był parterowy i wymalowany na pomarańczowo. Z ulicy zasłaniała go rosła Wierzba i blaszany przystanek MZK. Nie było żadnych oznakowań ani na ścianie ani w oknach wystawowych. Zamiast tego widniały w nich kraty ułożone we wzór karo. Samo wejście było wgłębione. "
Czy to nie jest głupie? Normalnie wstyd...Undecided Nie wiem jak mam opisać wejście do lumpeksu. Tak, chodzi tu o opis lumpeksu. Dziewczyna ma tam pracować i nie za bardzo jej tam myśl się podoba. Opisuje budynek z rezerwą i małym niesmakiem rozczarowania. I nie wiem jak mam opisać wejście. Zwykłe, skrzypiące, drewniane drzwi z okienkami. Umieszczonymi w starej framudze posiadającej po obu stronach drewniane ścianki z kolejnymi okienkami. Opisy nigdy nie były moją mocną stroną. Zwłaszcza miejsca...
Odpowiedz
#2
Nie jest głupie, ale zawiera sporo błędów. Gdyby je poprawić, wyszedłby przyzwoity opis. Może spróbuj w swojej okolicy znaleźć odpowiednio podobny obiekt i po prostu napisać, co widzisz? Z pewnością byłoby ławiej.
Przede wszystkim, jeśli bohaterka nie jest zadowolona z tego, że ma tam podjąć pracę, to powinnaś ten opisywany obiekt zaopatrzyć w jakieś "naturalistyczne" szczegóły typu odbadający tynk, pęknięcie na szybie witryny itd. Poza tym opis dobrze by było podsumować krótką opinią bohaterki, zdradzić czytelnikowi jej myśli na temat tego miejsca.
Gotowego tekstu za Ciebie nie napiszę, mogę tylko podpowiadaćWink
Odpowiedz
#3
Jeżeli to lumpeks to odwołaj się do wyglądu rodem z czasów komunizmu Tongue
Take what you want and give nothing back.
Odpowiedz
#4
W sumie to taki budynek istnieje. Sama kiedyś pracowałam w takim lumpie i opisy rzeczy i miejsc właśnie wspieram na tym budynku. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości