11 listopada 2012 - Narodowe Świeto Niepodległości
#1
11 listopada 2012
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


11 listopada to dzień szczególny. Dzień, który powinien być rozpoznawalny i kojarzony przez każdego Polaka, syna i córkę polskiej ziemi. Zostało ono ustanowione w 1937 roku na pamiątkę odzyskanej w 1918 roku niepodległości. Rozdarty naród pomiędzy trzech zaborców, 123 lata niewoli, strachu i próby zatarcia w odmętach historii polskiej tożsamości. Dzisiaj możemy śmiało powiedzieć, że pomimo wszystkich przeciwności losu, nasz naród przetrwał, tak jak przetrwali ludzie, którzy go tworzyli, tak jak przetrwała polska kultura, obyczaje i pamięć historyczna.

W tym roku obchodzimy już 94 rocznicę odzyskania niepodległości. Poza jedną osobą - kapitanem Józefem Kowalskim, nie żyje już żaden z bohaterów tamtego czasu. Czasu Wielkiej Wojny oraz później wojny Polsko-bolszewickiej. Tym bardziej musimy zatem pielęgnować pamięć o ludziach, którzy w tamtych czasach oddali życie za swój kraj, za swoją ojczyznę. Musimy pamiętać, gdyż w przeciwnym razie ich poświęcenie i krew pójdą na marne. Pamiętajmy.

Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. --- Józef Piłsudski

Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium. -Józef Piłsudski

Miejmy w pamięci te dwa cytaty Marszałka, gdy nadejdzie dzień święta narodowego. Miejmy je w pamięci i spróbujmy zrozumieć, zastanówmy się nad nimi. Pamiętajmy również, że wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Jest to dobro, które każdy z nas musi pielęgnować i dbać o nie. Wolność jest w nas, w naszych sercach.

Nie wymagam od Ciebie, że wystąpisz przed szereg i dokonasz rzeczy heroicznych. Nie wymagam od Ciebie niczego. Wymagać możesz tylko Ty od samej siebie/samego siebie. Ja do niczego Cię nie zmuszę, niczego Ci nie nakażę, gdyż każdy z nas ma swój rozum i potrafi dokonywać decyzji. Ja mogę jedynie prosić, pokornie prosić i to też teraz czynię.

Proszę o pamięć o ludziach, którzy życie swe oddali, abyśmy mogli dziś mówić językiem polskim i by na sztandarze powiewała biało-czerwona flaga. O pomordowanych i pochowanych w bezimiennych mogiłach poza granicami kraju. O ludziach wielkich, którzy uczynili wszystko co w ich mocy, aby uratować ojczyznę i swoich rodaków.
Nigdy nie pozwalajcie, aby ktokolwiek profanował pamięć naszych przodków. Nigdy nie wyrażajcie zgody na kłamstwa i oszustwa oraz zafałszowywanie historii pod własne - często polityczne cele. Nie pozwólcie nigdy nikomu na oszczerstwa i złorzeczenia wobec swojej przeszłości.

Pamięć to nie tylko myśl zawarta w Twojej głowie. Pamięć to też postawa. Pokażcie, drodzy rodacy, że historia nie jest Wam obca, pokażcie, że nie zapomnieliście. Pokażcie wreszcie, że ojczyzna jest dla Was dobrem najwyższym.

Drogi rodaku, wywieś przed domem/mieszkaniem flagę, która jest symbolem Twojego narodu. Narodu, którego jesteś częścią. Nie tłumacz, że nie masz flagi, że nie ma gdzie powiesić lub inni będą na Ciebie krzywo patrzyli. Pokaż wszystkim jaki jest Twój stosunek do flagi, do symbolu naszego państwa.

Jeśli masz taką możliwość, wyjdź wtedy z domu, podejdź pod pomnik upamiętniający osoby, które np walczyły wolność ojczyzny. Złóż kwiaty, mogą być obojętnie jakie i obojętna ich ilość. Pokazujesz tym szacunek dla ich dzieła, dla przelanej krwi i poświęconego życia. Odśpiewaj piosenkę patriotyczną np. "My, pierwsza brygada", choćby w swoich myślach.

Możesz przejść również w jakimś pochodzie, ale nie musisz. Niestety w takich pochodach większość osób, które biorą w nich udział, robią to z przyczyn politycznych, aby sobie pokrzyczeć na rząd, na opozycję, na Smoleńsk itp. Nie reprezentuję swoim wpisem żadnej partii politycznej, bo nie o takie coś mi chodzi. 11 listopada używany jest przez polityków do różnych celów, niestety w najmniejszym stopniu do tego, aby uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. Idąc w takim pochodzie myślcie o tym po co tam jesteście, ale nie o tym co wykrzykują fanatycy, oszołomy i ślepo zapatrzeni zwolennicy danej frakcji. Oni chcą coś ugrać na tym, wiec nie warto sobie nimi zaprzątać głowy. Wy pokazujcie swoje oddanie ojczyźnie, nie zaś oddanie danej partii politycznej.

Możecie również odwiedzić świątynie i pomodlić się w niej dziękując za wszystkich tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę, za to, że żyjemy w wolnym od totalitaryzmu kraju. Dziękujmy Bogu za to, że jesteśmy wolnym narodem polskim prosząc, aby ten stan trwał. Oczywiście jeżeli jesteście wierzący.

Pamiętajcie, że nikt nie ma prawa, aby Wam cokolwiek narzucać jeśli chodzi o światopogląd i Wasze przekonania. Sami je wyznajecie i tylko od Was zależy jak będziecie postrzegali 11 listopada, odzyskanie niepodległości oraz pamięć o przodkach, którzy oddawali życie za swoją ojczyznę. Każdy ma swój rozum i każdy potrafi wyciągać wnioski oraz mieć własne zdanie. Niech nikt Ci go nie narzuci, bo wtedy właśnie poniesiesz porażkę, drogi rodaku.

Nie bądź obojętny.

11 listopada 2012 - 94 rocznica odzyskania niepodległości



Na youtube jest wiele filmów o tematyce związanej z Polską, Polakami, naszą historią. Zaprezentuję Wam tylko część, może Wam się ona podobać lub nie, ale zawierają one w sobie klimat nadchodzącego święta.


NAJWAŻNIEJSZE - HYMN POLSKI




























Odpowiedz
#2
Cytat:Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. --- Józef Piłsudski
Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium. -Józef Piłsudski

Swoją drogą, już dawno to się stało. Coraz większe lewactwo się szerzy w naszym pięknym kraju i ważne wartości po prostu umierają i są spychane na drugi tor. Rok temu byłem, w tym roku nigdzie nie idę. Zresztą w tym roku jak gadałem ze znajomymi, to nieźle się podzielił ten marsz. Korwiniści są oburzeni wyproszeniem Korwina z marszu i nigdzie nie idą. wielkie poruszenie Kukiza i jeszcze samotny marsz Gazety Polskiej.

[Obrazek: z10628017Q,Kolorowa-Niepodlegla-na-Marszalkowskiej.jpg]
Zamiast flagi takie coś. Tak się bawi lewica, jak to ujął mój kolega.
Odpowiedz
#3
Jeśli chcecie komentować ten wątek, to proszę o kulturalne wypowiedzi, bez atakowania i obrażania kogokolwiek oraz bez politycznych podtekstów. Wszelkie próby trollowania i hatingu będą surowo karane.
You'll never shine
Until you find your moon
To bring your wolf to a howl.
--- Saul Williams
Odpowiedz
#4
Niestety, nie da się komentować obecnie patriotyzmu bez choćby minimum "hatingu". Osobiście spotkałem się z tym, że ktoś będący zwykłym obywatelem, a deklarujący się jako patriota został wyzwany od faszystów o_0 przykre, bo faktycznie ten dzień winien być dniem naszej chwały, glorii naszego kraju i gloryfikacji tych, którzy umarli oraz oceanu krwi i bólu jakie wsiąkły w tą ziemię.
Apeluję - nie dajmy się wzajemnej nienawiści tylko dumnie uczcijmy to święto!
Jgbart, proud to be a member of Forum Literackie Inkaustus since Nov 2009.
http://www.youtube.com/watch?v=4LY-n9nx5...re=related

Necronomicon " Possesed Again" \m/
Necrophobic "Hrimthursum" \m/

EVERYONE AGAINST EVERYONE - CHAOS!
Odpowiedz
#5
(07-11-2012, 19:03)Jgbart napisał(a): Niestety, nie da się komentować obecnie patriotyzmu bez choćby minimum "hatingu". Osobiście spotkałem się z tym, że ktoś będący zwykłym obywatelem, a deklarujący się jako patriota został wyzwany od faszystów o_0

A to dlatego, że największymi patriotami deklarują się (sami rzecz jasna) wszelkiej maści skrajni nacjonaliści, którzy 11.11 chodzą na Marsze Niepodległości by poje*ać policję, zakazać pedałowania, zaprowadzić Żydów do gazu, a na koniec raz sierpem, raz młotem itd... A potem człowiek na to patrzy i zaczyna mu się wydawać, że tak wygląda prawdziwy patriotyzm.

To jest wielki problem naszego narodu, skoro już mówimy o poszanowaniu historii. Polska bywała niejednokrotnie wielkim krajem, a upadała przez wewnętrzne spory. Czasy się zmieniają, ale to jedno pozostaje na miejscu - znowu każdą okazję wykorzystuje się na rzucanie ku*wami w ludzi o przeciwnych poglądach. Nie ma Polaków, są faszyści i lewacy... Co ciekawe! Faszyzm, tak jak ja to rozumiem, to postawa bardzo skrajna, ujawniająca się (niestety) właśnie w takich marszach, mało (na szczęście) obecna na codzień. Tym drugim mianem są natomiast określani zazwyczaj ludzie, którzy nie są homofobami, antysemitami i rasistami - czyli innymi słowy są tolerancyjni. Brzydzę się rasizmem i nie przeszkadzają mi geje, o ile nie do mnie się dobierają = w umysłach wielu jestem lewakiem, chociaż w rzeczywistości lewą stroną gardzę się nie mniej niż prawą, czy każdą inną Wink Takie małe przemyślonko.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#6
Niestety masz rację Neb. Pewni ludzi zacierają granicę między byciem oszołomem a patriotą. Media później ich filmują, pokazują, patrzcie, to prawdziwi patrioci, a później ja na to patrzę z obrzydzeniem i wstyd mi, że w moim kraju są zadymy z okazji odzyskania niepodległości. Może po prostu niektórym ta niepodległość nie jest potrzebna i powinno się ją odebrać?

Wygląda na to, że nie dorośliśmy jeszcze do tego, by być wolni. Tyle lat komuny robi jednak swoje i teraz nikt nie patrzy już jak próbować naprawić kraj, który jest w rozsypce, ale myślą wszyscy tylko o swojej kieszeni, żeby się nachapać, zgnoić drugiego i pokazać jakim to ja nie jestem lepszym człowiekiem. Rzygać mi się chce od postawy niektórych ludzi. Wstyd mi często za to, że żyję w kraju ludzi, którzy na ten kraj nie zasługują.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości